Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP részvényt szeretnék venni...

OTP részvényt szeretnék venni 2 Millió Ft-ért. Ugyanúgy kell ezt is intézni, hogy odamegyek az ügyintézőhöz és azt mondom, hogy OTP részvényt szeretnék vásárolni?

Figyelt kérdés

jan. 30. 08:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
33%

Tételezzük fel hogy ma 2021 október van, és te bevásárolsz 2 millióért a 18ezer Ft-os árfolyamcsúcson, mert azt láttad hogy szomszéd marikanéni vett otp részvényt 2020 márciusban 9500-as árfolyamon és megduplázta ezzel a vagyonkáját. Az a rossz hírem, hogy akkor a mai napig csak kevesebbért adhatnád el azt a részvénymennyiséget amit akkor vettél 2 millióért. Ma ha eladnád, kapnál a 2 millióért vásárolt részvényeidért 1,9 milliót. Kettő és szűk fél év elteltével.


Szóval akkor vágj csak bele ebbe, ha egy rosszabb forgatókönyvnél nem kell neked ez a pénz és van rá 5-10 akár 15 éved hogy plusszba fordulj az árfolyammal.

jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
42%
bocs rosszul számoltam inkább csak 1,8-at kapnál érte
jan. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Részvény helyett Tartós befektetési számlán lévő “OTP Származtatott Alapok Alapja” lesz a terv, ez infláció feletti kamatot ad, és mérsékelten kockázatos.
jan. 31. 10:08
 14/24 anonim ***** válasza:
42%

1. Igen, mindenképpen kell ÉRTÉKPAPÍRSZÁMLA részvényvásárláshoz. Bármilyen értékpapír, legyen az részvény, kötvény stb. csak ilyen típusú számlán tárolható. Ez hasonló egy bankszámlához, csak nem pénz van rajta, de ugyanúgy van hosszú azonosító száma.

2. Igen, az is igaz, hogy ha OTP részvényt akarsz venni és tárolni az értékpapírszámlán, akkor az OTP-nél ezt ingyen tudod megtenni. Azonban a vételi és az eladási megbízás rohadt sok az OTP-nél. Saját tapasztalat, mert mióta bezárt a RandomCapital, nekem is van náluk OTP részvényem, a bankszámlámhoz van kapcsolva. De ha pl. veszel 1 OTP részvényt 15 000-ért, már a vételi megbízással együtt 16500 Ft-od van benne, mert az OTP-nél, mint említettem, rohadt magasak ezek a tőzsdei megbízási árak.

jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
42%
A 2. pont félreérhető: tehát az értékpapírszámla vezetés ingyenes az OTP-nél, ha a saját értékpapírjait tárolod rajta. De a vétel és az eladás, mint tranzakció, jellemzően igen magas árban van, az nem ingyenes.
jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező ugye, azzal is számolsz, hogy a részvények után adóznod kell, ha részvény helyett befektetési alapba fektetsz, akkor még szochót is fizethetsz (vagyis még magasabb rajta az adó), ha nem TBSZ számlán veszed?


"mindenki úgy beszél a neten a részvényekről, hogy azt mintha csak Istenek vehetnének maguknak."


Nem csak Istenek vehetik. Bárki vehet. Csak nem mindenki van tisztában vele, hogyan működik és mivel is jár. Távolról sem atomfizika. Az alapjai viszonylag könnyen megérhetők. De ez a tudás a legtöbb embernél nincs meg alapból és nélküle irtó könnyű nagyon mellé fogni.

Főleg annak, aki pont akkor csap bele a részvény vásárlásba, amikor azt hallja, hogy "már egy hete folyamatosan nő az árfolyam", és gondolja, hogy "jujj de jó, akkor gyorsan veszek én is, ki ne maradjak a buliból". Gyorsan megveszi és másnap a mélybe zuhan az árfolyam és ki tudja, visszatér-e valaha arra a szintre, hogy legalább 0-án tudjon kiszállni.


Ha valaki utána néz az alap fogalmaknak, felfogja, hogyan befolyásolja az árfolyam folyamatos ingadozása a befektetésed értékét és és vásárlás előtt megnézi, hogy a mostani árfolyam hogyan viszonyul a korábbi helyzetekhez, akkor lényegesen mérsékelhető a komoly melléfogás.


A nyugdíjas Marika néni és Józsi bácsi találomra megvették valamikor és eladták egy év múlva és állati mázlijuk volt vele, hogy pont sikerült jóval többet kivenniük mint amennyit betettek. Nem lehetetlen, hogy neked is összejöjjön, de ez tisztán mázli, távolról sem törvényszerű. És ez nem azon múlik, hogy te csinálod, vagy más, nem azon múlik, hogy OTP részvényt veszel, vagy mást, hanem hogy annak a részvénynek, amit te megveszel, pont abban a két időpillanatban, amikor megveszed és eladod, hogyan áll az árfolyama.


"Attól hogy nem vagyok benne még otthon, miért egyből bukásról írsz?"


Nem én írtam, de én is ezt tettem volna (legfeljebb más stílusban), mert amit Marika néniék csináltak és amire az ő történetükből inspirálódva te is készültél, az pont olyan, mintha körülnézés nélkül, mit sem törődve azzal, hogy jönnek-e autók, csak lelépnél az úttestre és átmennél.

Lehet, hogy pont nem jön arra autó és nem fognak elcsapni, de ez így tisztán lutri. Aki ezt csinálja, arra általában rászólunk, hogy ember légy észnél, mert ez így veszélyes!


Mielőtt bármilyen részvényt megveszel, érdemes ránézni az árfolyam grafikonra és megnézni, hogy éppen hogy áll az árfolyam, hogyan is viselkedik az a részvény.

Ha azt látod a grafikonon, hogy 5 éve, vagy még soha nem volt ennyire magasan az árfolyama (mint egy hete még a Telekomé volt), akkor érdemes elgondolkodni, hogy vajon annak nagyobb az esélye, hogy a végtelenségig tovább fog nőni, vagy bármikor zuhanhat egy nagyot (ahogy a Telekom meg is tette néhány nappal ezelőtt).

ápr. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként örök érvényű életigazság, hogy mikor ilyen szomszédos nyuggerektől tudod meg, hogy milyen részvénybe kellett volna fektetni hogy kaszálj, akkor már rég le vagy késve arról.
ápr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%

"Köszönöm a hozzászólásokat. Részvény helyett Tartós befektetési számlán lévő “OTP Származtatott Alapok Alapja” lesz a terv, ez infláció feletti kamatot ad, és mérsékelten kockázatos."


Gratulálok, akkor a szar helyett rádsózták a fost.


Így legalább nem csak az OTP részvény árfolyamkockázatának vagy kitéve, hanem évente még a többszörös alapkezelői díjakat is levonják a tőkédből ilyen "alapok alapjainak az alapjainak az alapjába fektető alapokkal".


Ezért próbáltunk téged erről lebeszélni, mert balek vagy, és ezt a banki ügyintéző is ki fogja szúrni és kihasználják majd. Ahogy a példa is mutatta.

ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Ha megnézzük a magyarországi megtakarításokat, atlag 5%-uk tartja részvényben a pénzét. Nagyon kevés.

Én mindig is kicsi maradok ebben a világban, nem tudom miért kell ennyire bántani? Szar a befektetési alap és a részvény is sokatok szerint. Mi kellene akkor?

Részvény vásárlásnál OTP részvény esetén a szakértők a 12 havi célárat folyamatosan emelik. A részvény vételét es tartását ajánlják. Ti, a nagy többség meg csak negativat adtok. Miért? Jobb a fél éves állampapír es társai? Évi 5-6-7% kamattal? Tényleg?

ápr. 29. 14:57
 20/24 anonim ***** válasza:

"atlag 5%-uk tartja részvényben a pénzét. Nagyon kevés."


Igen.


Magyarországon --- de a világon is --- kb. 5% a sikeres emberek aránya.


Szóval, nem véletlen az az 5%.

ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!