Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártya hogyan működik?

Hitelkártya hogyan működik?

Figyelt kérdés

Hallottam, ha hitelkartyarol vasarolok akkor jovarnak 1-2%-ot koltesembol. Valamint evvegen is utalnak x osszeget. Nekem igazabol nem lenne teher onnan fizetni a kiadasaim.

Viszont azt nem tudom, hogy pl koltok rola havi 200k majd honap utolso napjan visszafizetem akkor kozben a bank szamol ra kamatot maganak? Vagy kamatatot csak 30 nap utan szamol? Koszi elore is!

Plusz elmondanatok akinek van pl otp hitelkartya milyen rejtett koltsegek vannak?


ápr. 3. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Hitelkártyának van egy fordulónapja, általában 10-e.

Fordulónapon csinálnak egy zárást, pl költöttél előző 10-e óta 153000Ft-ot.


Utána jön 15 nap türelmi időszak, ha a türelmi idő alatt kifizeted a teljes tartozást, akkor nincs kamat.


Ha egy részét nem fizeted ki, akkor elég magas büntető kamatot kapsz 40-50%.


OTP-t konkrétan nem ismerem, meg kell nézni a kondíciós listát. Szokott lenni bankkártyadíj, havi számlavezetési díj.


Meg kell nézni mennyi visszatérítést tudnál kapni, mennyi a költség.

Szerintem havi 1-2 ezer forintért nem éri meg ezzel szórakozni.

Efölött esetleg érdemes lehet.


De nem árt belekalkulálni, hogy bármikor belecsúszhatsz valami hitelkártya költségbe, ahol a banknak visszadod a korábbi visszatérítés egy részét.

ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1, koszonom!

Mit ertesz az alatt, hogy barmikor belecsuszhatok hitelkartya koltsegbe?


Annyira nem tunik nagy maceranak az, hogy honap kijelolt napjan atutalok ra x osszeget azert cserebe, hogy kapjak havonta 2-4e kapjak.

ápr. 3. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Amik nekem eddig voltak:

Limit túllépési díj, amikor ráterhelték az éves kártyadíjat, amivel nem kalkuláltam előre.

Vagy kifizettem a kártya adósságot már 9-én, de 10-én ráterhelték a számlavezetést, amit emiatt nem is fizettem ki.


A bank nem jótékonyságból ad neked jóváírást. Ha is nem konkrétan rajtad, de az összes kártyahasználón ő keresni fog. Emiatt előfordulhat, hogy belecsúszik az ember egy-egy nem várt költségelembe. Ez nem tragédia, de ha csak havi 1000Ft a haszon, az könnyen el is tud tűnni.


Emiatt kis haszonnal szerintem nem érdemes a visszatérítésekre hajtani. A kicsiből könnyen lesz 0 a nap végén.

ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:

A hitelkártya használat nagyon egyszerű, csak nem szabad túlbonyolítani:

- fordulónaptól fordulónapig költöd a pénzt. (Ha a fordulónap 10-e, akkor 11-től 10-ig, az utolsó napot is beleértve.)

- a fordulónap utáni napon kapsz egy összefoglalást, hogy mennyi a teljes befizetendő összeg és mi a határidő. Ha nem esik bankszünnapra, akkor 15 nap. Annyit befizetsz, sem többet, sem kevesebbet. Közben ha van még kereted, tovább vásárolhatsz, de az csak a következő befizetésnél számít.

- nem veszel fel készpénzt.

- kikeresed a legkedvezőbb számlát és kártyát, aminek kevés vagy 0 Ft az éves díja.

- a visszatérítés általában 1%, de némely költésekre felmehet 4%-ig. Jó, ha olyan kártyát választasz, ami megfelel a vásárlási szokásaidnak. Vannak havi, éves vagy negyedéves korlátok a visszatérítésre.

- vannak akciók, amikor pénzt kapsz, amiért kártyát igényeltél és használod.

ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!