Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik pontosan a...

Hogy működik pontosan a hitelkártya, illetve a hitelkártyáról eköltött pénz visszafizetése?

Figyelt kérdés

Most lett először hitelkártyám, szóval még elég tapasztalatlan vagyok e téren. Azt értettem, mikor a banki ügyintéző magyarázta, hogy ha költök a hitelkártyáról, akkor amennyit költöttem, azt hónap végén automatikusan levonják a bázisszámlámról és visszarakják a hitelkártyára.

A kérdésem az, hogy ha nem csak pár ezer forintokat költök, hanem egyszerre elköktök pl 2-3 százezret, ami akár meg is haladhatja a bázisszámlámon lévő pénzösszeget , akkor hogy néz ki a visszafizetés? Apránként vonják le? Vagy hogy van ez? És ha apránként vonják le, akkor mennyire apránként és mennyi időm van vissza fizetni pl 3százeztet?



2023. szept. 20. 13:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"amennyit költöttem, azt hónap végén automatikusan levonják a bázisszámlámról és visszarakják a hitelkártyára"

Nem. Csak a minimum összeget, ami legtöbbször pár ezer forint. Az afölötti részt vagy te visszatörleszted, vagy szépen ketyeg rá az irdatlan hitelkártyás kamat.


"hogy néz ki a visszafizetés? Apránként vonják le?"

Igen, hacsak te magad nem tolsz bele nagyobb összeget.


"s ha apránként vonják le, akkor mennyire apránként és mennyi időm van vissza fizetni pl 3százeztet?"

Ez a kondícióktól függ és csak a bankod tudja megmondani.


De a kérdésed alapján azt gondolom, hogy neked nagyon de nagyon nem való hitelkártya, mert nem tudsz bánni a pénzzel és előre látható, hogy iszonyatos adósságokba fogod verni magadat. A hitelkártyának óriási kamata van, a legtöbb esetben egyáltalán nem éri meg az ügyfélnek, csak a banknak.

2023. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 xswerdy ***** válasza:
100%

általában egy hitelkártyáról a hónap fordulókor (nem minden bankban a hó végén, pl. az erste-nél mindig 10-e körül) kapsz egy kivonatot, hogy mennyi a tartozásod. Ebben szerepel a minimális törlesztő is, meg a határidő (ami kb. 15 nap szokott lenni). Ez után alapvetően a Te dolgod, hogy gondoskodj a törlesztésről.


Ha a minimum összeget se törleszted, (ez általában a tartozás 5%-a), akkor jön a felszólítás, aminek van egy több ezer Ft-os díja, és előbb-utóbb le is tiltják a kártyát.


Ha ezt törleszted, de nem az egészet, akkor örül a bank, mert fel tudja számolni az igen magas kamatot.


Egyes bankok felkínálják az automatikus törlesztést, de általában a minimum összegre csak. Nagyon nézd meg, hogy Neked mi van a szerződésben, mert a teljes automatikus törlesztés nem jellemző (ha elfelejted, akkor dől a kamat a banknak, ezért ezt inkább rád bízza).

2023. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Nekem úgy van beállítva az OTP-nél, hogy a teljes összeget átrakják a számlámról.

Kérdező: ha csak a minimumösszegét fizeted be a havi költésednek, akkor irgalmatlanul nagy kamatot számítanak fel. Így lehet adósságspirálba kerülni. Jó dolog a hitelkártya, de ésszel kell tudni használni. Csak annyit költsél havonta róla, amennyit gond nélkül tudsz törleszteni.

2023. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nézd meg a feltéteeket, mert nekem is volt régebben hitelkártyám, akkor még 2-3%-os visszatérítésekkel.


Aztán egyszer felejtettem el időben törleszteni, és majdnem az egész éves visszatérítéses nyereség odalett. Vissza is mondtam nemsokára.

2023. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#1 Attól mert százezres nagyságrenddel példálóztam (szándékosan), mert a határokat szeretném megismerni, még tudok bánni a pénzzel. Nem tagadom, hogy megfordult a fejemben nagyobb összegű vásárlás vele, de épp azért írtam ki ezt a kérdést, hogy ne szaladjak bele fejetlenül semmilyen komoly hitelkártya adósságba. Előbb tapasztalódok és aztán költök. Nem kell egyből lekezelőnek lenni!


Köszönöm szépen a válaszokat nagyon hasznosak voltak.

2023. szept. 21. 13:50
 6/19 A kérdező kommentje:
Mondott még egy olyan dolgot az ügyintéző, hogy költsek minden héten legalább 10ezret (2x5eztret) a hitelkártyáról, mert akkor aktiválódnak mittom én milyen kedvezmények, meg visszatérülések. Ez pontosan hogy van? Tegyük fel elköltöttem 10ezret adott hónapban minden héten, az kb 40-50ezer. Azt ugye vissza kell fizetnem. Milyen kedvezményt/visszatérítést von ez maga után?
2023. szept. 21. 13:54
 7/19 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés felmerült bennem: Ha sokáig egyáltalán nem használom a hitelkártyát, csak tartogatom szükség esetére, akkor vonnak le valami kezelési költséget, vagy bármit havonta, vagy akkor az egyszerűen csak elvan, míg nem használom?
2023. szept. 21. 14:01
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, havi számla zárlati díj és éves kártyadíj akkor is van, ha nem használod.
2023. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 krwkco ***** válasza:
100%

A 7 és 8 kérdéseket ennyi információból nem lehet megválaszolni, mert nincs olyan, hogy "a hitelkártya". A feltételek bankonként sőt bankon belül is különbözőek a különböző hitelkártyákra.

Ha ezeket leírod, akkor talán lesz itt valaki, aki e kesze-kusza kondíciókat kisilabizálja neked.

Vagy felhívhatod a bank ügyfélszolgálatát és megkérdezheted.

2023. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hitelkártya nincs, amire nem fizetsz éves kártyadíjat, max első évben elengedik.
2023. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!