Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor tudok diákhitelt igényelni?

Mikor tudok diákhitelt igényelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most fogok érettségizni, tovább tervezek tanulni és szeretnék őszre diákhitelt igényelni. Ehhez ugye kell hallgatói jogviszony. Ha júliusban megkapom az SMS-t, akkor onnantól az megvan? Hogy megy ennek a menete és mikor tudom legkorábban elkezdeni a diákhitel igénylését?

Nem tudom még ennek a menetét



ápr. 17. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Be kell iratkozni szeptember elején, addig nincs jogviszonyod.
ápr. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja, beiratkozástól, hiszen addig hivatalosan nem állsz jogviszonyban az egyetemmel.
ápr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Folyósítani Szeptember közepétől kezdenek az első félévben, és Február közepétől a második félévben, miután ellenőrizték a hallgató státuszod, aminek aktívnak kell lennie (passzív, nem rendezett státuszú hallgatók nem jogosultak diákhitelre). Tehát ez nem úgy fog kinézni, hogy a felvételi pontszámok kihirdetésének másnapján már jön is az utalás, ha erre vagy kíváncsi. Innentől meg teljesen mindegy mikor igényled, én úgy emlékszem már a beiratkozás előtt is tudtam volna igényelni, de megvártam vele a beiratkozást, mert elkésve még akkor sem voltam, az első összeget akkor kaptam meg, mikor már órákra jártam.


Milyen banknál tervezel DH számlát nyitni?

ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!