MBH hitelkártya?

Figyelt kérdés

Van egy MBH-s hitelkártyám.

Tescon keresztül kerültem velük szerződésbe, MediaMarktos-TescoPénzügyiPartneres részletfizetés miatt.

Nyitottak nekem egy hitelkártyát 500.000Ft-os kerettel, és arra utalgattam a törlesztőrészleteim.

Jelenleg 2 törlesztendő tétel van rajta.

Az egészet végtörleszteni akarom, de másik bank által.


Na most dilemmában vagyok.

Ha én bevágnám magam egy bankfiókba és végtörlesztenék, nem történne semmi. Volt már ilyen korábban és meg is maradt a kártyám.

Most viszont az van, hogy azt mondta egy MBH-s ügyintéző telefonon, hogy ha másik bank által történik a végtörlesztés, akkor lezárják az egészet és megszűnik a kártyám. Én nem így számoltam. Azt hittem megmarad.

Ehhez jön, hogy múlt pénteken hívtak fel random az MBH-tól egy személyi kölcsön ajánlattal, amibe nem mentem bele, mert jeleztem, hogy egy folyamatban van. Az az ügyintéző tök kedves volt, de nem jelezte a szándékomra, hogy akkor megszűnne a kártyám.

Ma voltam bent egy MBH fiókban, hogy végtörlesztés igazolást kérjek. Kaptam egy utolsó havi számlakivonatot, és ott sem jelezték, hogy másik bank általi kifizetésnél megszüntetik a kártyámat.

Nem értem ezt most.


Nem akarok nehézfelfogású lenni. Elhittem a bankfiókos nőnek, hogy nincs igazolás és jó a számlakivonat. Elhittem a telefonos nőnek, hogy nincs igazolás, és még meg is szűnik a kártyám.

Tudomásul is vettem mindent. Egszerűen nem így számoltam a dolgokkal és a 3 MBH-s megkeresésben nem érzem az átfedést, ez a dilemmám.



ápr. 22. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy elbeszéltetek egymás mellett, legalábbis a leírásod alapján.


Ha jól értem, te meg akarod szüntetni a hitelkártyát. Ami nagyon helyes lépés lenne, mert ha valaki nem ismeri alaposan a működését, borzalmas adósságba tudja magát verni vele.


Ehhez nem elég visszafizetni, fel kell mondani a szerződést, MIUTÁN vissza van fizetve. Tehát valahogy vissza kell töltened az egész összeget és utána megszüntetni.

Ezzel a szerződés és persze így a kártya is megszűnik.


Minden más esetben visszatöltöd ugyan a tartozást, de a szerződés és a kártya megmarad és újra használható.


Nem muszáj hitelkiváltást kérni. Ha a mostani bankszámládon (nem hitelkártya számládon!) van elég pénz utald át vagy készpénzzel fizesd be a tartozást a hitelkártya számládra és utána szüntesd meg.



A hitelkiváltás ami te említettél persze az is megszünteti a mostani hiteledet, de lesz helyette másik.

Nyilván a mostani bank próbálja megtartani az ügyfelet az új pedig bevonzani az ügyfelet, de azt a megoldást kell választani ami neked a legjobb.



A hitelkiváltásnál egyébként az MBH ugyanúgy visszakapja a pénzét, a másik banktól, nem tőled és így a másik bank adósa leszel.



Remélem tudtam segíteni.

ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!