Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt elfogadnak önerőnek?

Diákhitelt elfogadnak önerőnek?

Figyelt kérdés

Van felvéve 7 millió forint diákhitelem állampapírban. Kb. 2 évig még bent tartanám.


Meg nem törlesztem, PhD hallgató vagyok.


2 év múlva, 30 évesen lenne kb. 1 éves stabil munkám (tanári bértábla).


25 milliós lakáshoz elég lehet ez önerőnek + most van 1,5 millió forintom félretéve és még lesz is?

Tehát olyan 9-10 millió forint lenne az "önerőm" 2 év múlva?

Nő vagyok és biztosan nem leszek férjnél 2 év múlva, még az is lehet hogy soha.


Most amit néztem ingatlanok 22,5 millióak, gondolom 2 év múlva meglesznek 25 is...



máj. 13. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
nincs rápecsételve a 20 ezresre hogy deákuzsora
máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem fogja nézni, tehát használhatod. Viszont a diákhitelt is törleszteni kell, annak a törlesztője is beleszámít az adósságfék szabályba, bele kell férjen a lakáshitel törlesztője mellé. Ezzel mindenképpen számolnod kell.
máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es ezt természetesen én is tudom, csak azt nem tudtam, hogy utánanéznek-e az önerő forrásának. :)


Jelenleg egy pedagógus (barátnőm legalábbis) nettó 351 ezret keres.


Én azt nem tudom hogy csak a pótlékok nélküli vetétítési alapot nézik, ami sajnos nem igazán jó összeg, vagy a teljes bruttót mindennel? :/

máj. 13. 15:44
 4/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem egy kalkulátort, sajnos hacsak nem lesz minimum havi 400 ezres havi bevételem, akkor nem tudnék annyi hitelt felvenni, hogy kijöjjön belőle egy 25 milliós ingatlan, 13.000 millió körül van a max. Amit adnak. Hát, talán lesz még egy kis putri 2 év múlva is 23 millióért, ami most ahogy nézem 20....
máj. 13. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Szerencsére az ingatlanárak már nem igazán fognak felfelé menni, mert így is túlkínálat van. Az albérlet árak épp csökkenő tendenciát mutatnak, mert egyszerűen nincs bérlő annyiért amennyit elkérnének. Valószínűleg ugyanígy lesz idővel az eladó ingatlannál is. Meg persze alkudozni is lehet, főleg ha már régóta hirdet, vagy azt írja hogy sürgősen eladó. Így simán kifoghatsz akár 27 millásat is 23-ért.
máj. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedem 5-ös! :) köszi a biztatást
máj. 13. 16:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Addigra fog a palyakezdo tanar netto 400kt keresni. Es a bank a nettot nezi, azt ami munkaberkent tudsz igazolni, mint a bankszamladra jovairt fizetes.
máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az önmagában nem probléma, hogy diákhitelből származik az önerő, az viszont okozhat problémát, amikor a bank meglátja a KHR-ben a 7M Ft diákhitel állományt. Ilyen esetben nem minden bank számol azzal a minimális törlesztővel, amit első 2 évben kell fizetni, hanem egy jóval nagyobb havi részlettel számol.
máj. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as én sem azzal számolok, mármint szerintem a diákhitel oldalán megjelenő kalkuláció egy olyan összeg kéne legyen, amit a bankok is figyelembe vesznek alapjáraton.
máj. 14. 07:13
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez bankfüggő és azt még nem tudni, mi lesz majd 1-2 év múlva. Jelenleg vannak bankok, ahol a teljes tartozás bizonyos %-át veszik alapul, tehát nem az számít, mennyit fogsz törleszteni és az sem számít, mi van a Diákhiteközpont Zrt honlapján.
máj. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!