Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felhívtak az mbh-tól ,hogy xy...

Felhívtak az mbh-tól ,hogy xy (már nem emlékszek a nevére) megpróbált 72000 forintot ellopni a számlámról és mondták ,hogy töltsem le az Anydesket. Csalók lettek volna?

Figyelt kérdés
Előszőr furcsáltam mert k&h nál vagyok nem mbh-nál azt ugye elmondták hogy mi a helyzet letöltöttem a gépemre az anydesket (mert hogy ezzel elvileg minden nagyon biztonságos lesz legalábbis ezt mondták) az feldobott valami számot azt elmondtam nekik és igazából ennyi. Banki adatot bankszámlaszámot ilyesmit nem kértek. Majd pár órával késöbb megint felhívtak valamit mormogott a telefonba majd letette.

máj. 13. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy gyakori, szokásos csalás. Keresd meg a bankod ez ügyben!
máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Remélem hogy nem komoly a kérdésed.... ha az Anydesk-et letöltötted és megadtad nekik a kódot, amit kértek, akkor be tudnak lépni távolról is a számítógépedbe/telefonodbe és ott azt csinálnak, amit akarnak.

Tényleg nagyon bízom abban, hogy csak provokatív célból írtad ki ezt a kérdést, mert nem lehet valaki annyira ostoba, hogy elhisz egy ilyen dajkamesét...

máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Ja és még valami: töröld a gépedről az Anydesk-et, és jegyezd meg, hogy a Rustdesk-et se töltsd le azért, mert idegenek erre biztatnak. Ugyanezt tudja, mint az Anydesk.

Én itthon dolgozom, a céges laptopon van Anydesk, arra való, hogy a cég informatikusa be tud lépni és távolról is tud segíteni, ha gond van. De nem azon a gépen bankolok, nem ott intézem a privát levelezésemet, csak céges adatok vannak rajta.

máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Kedves utolsó. Aki nem gyakorlott felhasználó, annak az, hogy AnyDesk nem mond semmit. Ha nem ismeri a programot, akkor elhiheti, hogy ezzel biztonságossá akarják tenni a gépét. Hidd el, nem trollkodás az ilyen, ilyen helyen dolgozom, már nem egy ilyen panaszt rögzítettem.


Kérdező, vedd fel a kapcsolatot a bankoddal és egyeztess vele.

máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
#4 elhiszem, csak szörnyűlködök. De a kérdező maga is írja, hogy nincs is számlája az MBH banknál, akkor ugyan honnan tudnák hogy milyen mozgások történtek a számláján egy másik pénzintézetnél? Ő is gyanakodott tehát, de elhiszem, hogy ilyen helyzetben az embert stressz alatt tartják, félti a pénzét ezért könnyen elhisz minden badarságot. Ezért is egészítettem ki a válaszomat, hogy se Anydesk-et, se Rustdesk-et ne töltsön le senki ismeretlenek nyomására, mert nem lesz jó vége.
máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Én értem, hogy egyes emberek mellett elment az online világ és semennyire se értenek még józan paszti ésszel se az internethez. Azt is értem ,hogy vannak férgek, akik ezt az online analfabétizmust használják ki.


Viszont az nem fér a fejembe, hogy Mo-on elvileg nincs noname utalás, tehát a fogadó fél bszámláját pillanatok alatt le lehet nyomozni, mégse tesznek a bankok, hatóság ezért semmit. Hülye volt a felhasználó, hát így járt, mossák kezüket.

máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 krwkco ***** válasza:
85%

"mondták ,hogy töltsem le az Anydesket"

Tele van a sajtó, az internetes cikkek, a banki üzenetek azzal, hogy ezt ne csinálja senki. Szerintem a kérdező csak szórakozik.

máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Anydesket :))) nem is kell kerjenek semmit, hiszen te onkent beengedted oket a gepedre :)) looser. Irany a bank es a rendorseg, bar ketlem valaha visszakapod a penzed
máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utólag én is szörnyülködök magamon hogy ilyennek bedöltem.

Most beléptem telefonon a mobilbankba és azt írja megvan az összes pénzem.

A kártyámat felfüggesztettem az elég vagy jobb ha letiltom?

máj. 13. 21:03
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen mindegy mit csinálsz mostmár.
máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!