Ki mit tud a PayPal-ról?

Figyelt kérdés

- A fiók fenntartásáért kell-e fizetni (pl. mint bankkártya esetén) és ha igen, mennyit?

- Ha a számlámról lekérte a 400HUF -t (az ellenőrzés céljából) pl. pénteken, akkor kb mikor utalja vissza a bankszámlámra (OTP-MasterCard), azaz írja jóvá, és mi olyankor a teendő?

- Mi a véleményetek a PayPal szolgáltatásról?


Lehetőleg csak komoly válaszokat, és olyanoktól akik tudnak is valamit, vagy használták, tehát nem találgatások! Köszönöm!


(köszönöm, de a hivatalos magyar nyelvű leírást nem kell belinkelni, néztem de elég hiányos)


2011. okt. 1. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:

- nincs rendszeres költség

- a 400 Ft zárolása kb. 20 nap múlva szűnik meg, ha van netbankod, akkor ott lehet, hogy lehet látni a pontos dátumot (zárolás vége)

- én nagyon keveset használom, csak ha nagyon kell

2011. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves 13:58

mire szoktad használni általában, tudom hogy sok dologra lehet, de mégis mi az általános?

Mik az előnyei szerinted?

2011. okt. 1. 14:20
 3/7 A kérdező kommentje:

- Még egy nagyon fontos kérdés, kb mennyi idő amíg jóváírják hogy a bankkártya hozzám tartozik, ma vonták le a pénzt.

Azaz mikor és hogyan kapom meg a 4 számjegyű ellenőrző kódot? Mert gondolom amint beírom a kódot azonnal összekapcsolja és utalhatok oda-vissza stb.

2011. okt. 1. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Én akkor szoktam használni, amikor nem akarom közvetlenül megadni a bankkártya számom valahol, mert pl. nem akarok belefutni valami kéretlen havidíjas szolgáltatásba, ami havonta szedi le a kártyámról a pénzt.


Én nem emlékszem erre kódos dologra, amit írsz. Amikor én kapcsoltam hozzá kártyát, akkor még nem volt ilyen, de lehet, hogy azóta ez megváltozott.


Egyébként nekem most sincs hozzákapcsolva kártyám, én banki átutalással szoktam feltölteni az egyenleget ha szükség van rá.

2011. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Azaz mikor és hogyan kapom meg a 4 számjegyű ellenőrző kódot?"


A számlakivonaton lesz rajta. Ha van netbankod, akkor nézd meg a számlatörténetet, ott lesz!

2011. okt. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a 400 forintot nem utalja vissza, hanem megjelenik a PayPal egyenlegeden. Ahonnan kézzel persze visszautalhatod.


Amúgy nekem eddig semmi gondom nem volt vele, néhányszor Steam-hez használtam, párszor adakozásra, egyszer pedig DVD-t rendeltem Amerikából.

2011. okt. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én úgy fordítottam hogy lehetséges a visszautalás vagy automatikusan visszautalják, mint pl. vatera esetén is.
2011. okt. 3. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!