Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehet tenni ha kölcsön...

Mit lehet tenni ha kölcsön adtam egy barátnak, de nincs semmi szerződés meg semmi? Hogy érhetem el jogilag hogy visszakapjam a pénzem?

Figyelt kérdés
50ezer forintról van szó. Egyedüli bizonyíték a kölcsönre internetes beszélgetés. Folyton kitalál valami indokot miért nem tudja épp visszaadni, lassan egy éve
2012. júl. 20. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

szóbeli szerződés is szerződés...fizetési meghagyással fenyegetni és ha nem fizet, akkor fizetési meghagyást kell indítani



és szépen megtanulod, hogy nem adunk kölcsön pénzt senkinek

2012. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van már megtanultam hogy nem adok kölcsön. Pont ma is kértek tőlem egy ezrest holnapig és arra is nemet mondtam... Kölcsönadtam akkor mert nem volt rá szükségem, ez nekem tartalék pénz volt, amire most szükségem van mert 2hónap múlva szülök. Csak a "kedves" barát már nem is válaszol a leveleimre. De a barátja feketén dolgozik így ha kell én is megkeserítem az életét
2012. júl. 20. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!