Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatunk hitelt? Vőlegényemme...

Kaphatunk hitelt? Vőlegényemmel házat szeretnénk vásárolni. Én pályakezdő vállalkozó vagyok, ő másfél éves munkaviszonnyal rendelkezik.

Figyelt kérdés

Mindketten fiatalok vagyunk, 21 évesek. Az én szüleimnél lakunk, de már nagyon rossz a helyzet. Sokszor mondogatják, hogy mehetnénk már el... Nagyon nehéz természetük van, szinte lehetetlen együtt élni velük. Ezért kellene elköltöznünk.

Viszont úgy gondolom, hogy albérletbe menni nem egy kifizetődő dolog, inkább törlesztenénk a sajátunkat.

Szerintetek van rá esély, hogy kapjunk lakáshitelt?


2009. szept. 8. 12:33
 1/8 A kérdező kommentje:
1 millió forint önerőnk van. 5 Milliót kellene felvenni, hogy egy olcsó, felújításra szoruló házat vegyünk a város szélén.
2009. szept. 8. 12:43
 2/8 anonim válasza:
Ha valamelyikőtök szülője megengedné, hogy a házuk legyen a fedezet, hogy megterhelhessétek, akkor biztos kaptok hitelt. A szülőket lehet azzal nyugtatni, hogy ha esetleg nem tudnátok a hiteleteket fizetni, akkor sem veszik el az ő otthonukat, mert kiadjátok albérletbe a saját házatokat/lakásotokat és abból befolyik annyi pénz, ami a törlesztőre elég, ti meg addig odaköltöztök valamelyik szülőhöz. Sok sikert! Réka
2009. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Előző vagyok. Így hogy ilyen "kis" összegről van szó, így biztos van olyan bank, aki nem kér egy másik házat fedezetnek, főleg, hogy van önerő is. Réka
2009. szept. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért arra is gondoljatok, hogy ha rossz állapotú házat vesztek meg, arra költeni kell nem is keveset!
2009. szept. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Merrefelé laktok, merrefelé költöznétek?

Biztos megoldható, hogy olyan hitelt kapjatok, ami nektek is megfelel. Ha gondolod, írj nekem, hátha tudok segíteni, foglalkozom ilyen dolgokkal is -> helpyou@anonym.hu

2009. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos biztos vagyok abban, hogy nem mennének bele a szülők az ilyenbe. Anyósomnak nincs is háza, a barátnője házában lakik most. Az én szüleimmel nem is annyira jó a kapcsolat.

De akkor szerintetek kaphatunk lakásfedezet nélkül is?

2009. szept. 8. 14:13
 7/8 A kérdező kommentje:

Kiskunfélegyházán lakunk.

Azért szeretnénk egy ilyen lepukkant házat megvenni, mert majd lassacskán akarjuk felújítgatni a saját ízlésünk szerint.

2009. szept. 8. 14:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha felújítandó, esetleg komfortfokozat nélküli házat találtok, azzal úgy kell kalkulálni, hogy a banki értékbecslő óvatos lesz és rendesen alul fogja értékelni.

Ezek után megállapítanak egy úgynevezett HB értéket (hitelbiztosítéki érték), ami ilyen esetben gyakran a forgalmi értéknek csak a 70-80%-a lesz, tehát ha a konkrét esetet nézzük, egy 6 milliós házat lehet, hogy csak 5-5,5 millióra fogják felértékelni. Ebből a HB egy vidéki felújítandó házra 3,5-4,4 milla. (Attól függ milyen szorzót használ a becslő, milyen a ház.) Ennek az értéknek adja a bank legjobb esetben a 90-100%-át (bankfüggő), de a reálisabb a 75-80% a Ti esetetekben. Nagyon fiatalok vagytok, ráadásul Te még pályakezdő vagy. A párod jövedelmének is viszonylag magasnak kell ahhoz lenni, hogy jövedelem alapú hitelhez jussatok, csak akkor van esély úgynevezett "magas finanszírozást" igénybe venni, máskülönben marad a HB75-80%-os finanszírozás.


Ilyen esetben úgy tudtok talán lakáshoz jutni, ha vesz fel a párod olyan személyi kölcsönt, ami mögé nem kell ingatlan fedezet (Te még nem vagy hitelképes személyi kölcsönre egy darabig, mert kevés a munkaviszonyod) és ezt használjátok az önerő kiegészítésére, vagy próbáljatok érdeklődni az önkormányzatnál, munkáltatónál, esetleg kérjetek pici szülői, rokoni, baráti segítséget.


Érdemes keresni olyan házat, amelyiktől a tulaj mélyen áron alul szeretne megszabadulni, mert pl nem tudja fizetni a részleteket, a rezsit, vagy válnak stb, stb. Ilyenkor a banki becslés, ha szerencsétek van, magasabb érték, mint amennyiért Ti megállapodtok a vételárban. Ekkor nagyobb az esély, hogy az 1 milla önerő mellé nem sok kiegészítés kell.

2009. szept. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!