Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van-e bármilyen támogatás a...

Bálint Lídia kérdése:

Van-e bármilyen támogatás a pályakezdő vállalkozó részére, ha munkanélküliként indítana be egy fodrászatot és ezáltal váltaná ki a vállalkozói engedélyt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, van!


Menj be a helyileg illetékes munkaügyi központba, és mondd azt, hogy önfoglalkoztatást elősegítő támogatást, vagy más néven kezdő vállalkozók támogatását szeretnél igényelni. Az ügyintéző elmondja neked, hogy mik a lehetőségek, atól függően, hogy az országnak mennyire elmaradott térségében laksz (ennek utána tudsz járni)

Itt kétféle támogatást igényelhetsz, akár egyszerre is.

Az egyik, a vállalkozóvá válás támogatása, ami azt jelenti, hogy a bruttó minimálbérnak megfelelő összeget kapsz 3-6 hónapig terjedő időszakra, amit szabadon használhatsz fel, de a legcélszerűbb a járulékokra és a könyvelési díjra költeni. az igénylésének annyi feltétele van amit fent leírtam, illetve hogy a kérelem benyújtásáig nem lehet megalapítani a vállalkozást, csak utána (akár másnap is).

A másik támogatás az induló vállalkozások tőketámogatása.

Na ez már kicsit komolyabb tétel, de a követelmények is olyanok. Ez arra szolgál, hogy a beruházáshoz induló tőkét biztosít neked a munkaügyi kirendeltség. Az éven nem tudom a pontos összeget, de 2010-ben 500.000 - 1.500.000 Ft közötti összeget lehetett igényelni. Feltétele, hogy a beruházás összegének legalább a 20%-ának a rendelkezésedre kell állni mint önerő, és ők a fennmaradó 80%-ot adják. vállalnod kell, hogy legalább 3 évig önfoglalkoztató leszel, vagyis eddig biztos, hogy működteted a vállalkozást, illetve biztosítékot is kérnek, ami lehet ingatlanfedezet, legalább 2 kezes, akiknek az igazolt havi jövedelme meghaladja a nettó 80.000 Ft-ot, de lehet bankgarancia is, iletve biztosítási ígérvény is. az utóbbi kettő az igényelt összeg legalább 120%-a kell hogy legyen, de a felsorolt fedezetekből egy is elég!

Természetesen itt is van kiemelten támogatott régió, illetve tevékenység. Ezeket a Foglalkoztatási szolgálat évről évre módosítja, úgyhogy utána kell járni. Nem nagy ördöngősség az egész, főleg a vállalkozóvá válás támogatsa, már nem egy ismerősömnek ajánlottam, akik éltek a lehetőséggel, és azóta is hálásak érte, mert nem kis segítség az első hóanpokban ez az összeg.

Remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A fentieket részletesen és aktualizálva megtalálod a www.afsz.hu oldalon az álláskeresőknek, támogatások rovatban.
2011. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!