Ha elmegyek kezesnek egy barátomnak vehetek fel később hitelt?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek kellene kezes. 20 éves időről lenne szó. Ha én eközben szeretnék hitelt felvenni fogják nézni, hogy már úgymond elkötelezett vagyok? Ha netán meghal, akkor nekem kell tovább fizetnem a hitelt, vagy a gyerekeinek?
2010. jan. 27. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Neked. Ne vállalj kezességet, még ha kellemetlen akkor is kerüld. Ráadásul 20 évre, bármi történik vele, nem tud fizetni rögtön Neked kell. Ne menj bele, tényleg.
2010. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Egy jó tanács! Nincs az a jó barát, akinek elvállalnám a kezességet. Sosem lehet tudni, pláne, hogy szavaidból úgy tűnik Te magad is tervezel hitelt felvenni. Egy ismerősöm a barátjának kezese volt, a barát csak kicsit csúszott a részletek befizetésével, erre az ismerősöm vagyis a kezes került rögtön a BAR listára. Budapest bank-nál történt az eset... Jól gondold meg!!!
2010. jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
A kezesség nagyon komoly dolog. Hiszen látod, 20 évre és nagy összegre vállalsz kötelezettséget. A barátság pedig akár mulandó is lehet. Ha pedig te is hitelt akarsz felvenni, már nem is kérdéses, hogy megtedd-e. Igen, ha hitelt veszel fel, nyilatkoznod kell. Igaz eltitkolhatod, de mi lesz, ha a barátod nem fizet, vagy nem tud fizetni és rádterhelik? Ha ez miatt nem tudod fizetni a saját hiteledet, máris rádbizonyítják, hogy átverted a bankot. Ha netalán a bank felmondaná a saját hiteledet, mit tennél? Utcára kerülnél? Esetleg családostól?
2010. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nincs olyan "barát" akiben 20 évre előremenően megbíznék.
2010. jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Jézus Máriám...Isten őriz.

Bele ne menj,józan ember ilyet nem csinál.

Gondold végig..20 év alatt bármi megtörténhet.

Elcseszheted az egész életed,egy adóssággal.

2010. jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
20 év az nagyon sok idő, én nem vállalnám a helyedben, nekem van egy 4 évre, belementem... Remélem minden okés lesz.
2010. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne menj bele.Mi lesz,ha beteg lesz,ha munkanélküli lesz stb.Akkor te fizetheted az egészet.Legfeljebb bíróüságon követelheted a kifizetett összeget,ha van örökös.,de csak akkor ,ha a hitelt már kifizetted.

Ha meghal,akkor még jobb a helyzet,mert az örökösöknek kell a hitelt fizetni,de csak a hagytéki tárgyalás után.

Ha kezes vagy,egyetlen bank sem fog adni neked hitelt.

2010. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Egyik ismerős a félmunkahelyét rábeszélte, hogy menjenek kezeskedni neki. Rákövetkező pár évben, elvált a feleségétől, alkoholista, és játék gép függő lett.

Mindenét elkótyavetyélte, és a kezesek fizettek helyette.


Értelmes diplomás emberekről beszélek!

Jól gondold meg!

2010. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy jelzálog hitelnél nem kezes lennél, hanem adóstárs, ami azt jelenti, hogy egyetemlegesen felelsz az adós tartozásáért. Attól még, hogy nem a Te ingatlanod kerül bevonásra fedezetnek, Te ugyanolyan fizetési kötelezettségeket vállalsz, mint a barátod. Bekerül a neved a hitelszerződésbe, amit egy közjegyző is hitelesít, tehát ez nem csak egy kis szívesség, hanem egy nagyon komoly szerződés. Te ugyanúgy felkerülhetsz a BÁR listára, mint ő, ha több hónapot csúszik a részletekkel, de amint nem fizet, a bank tőled is követelni fogja az elmaradt részleteket. Bármikor a munkáltatódnál is jelentkezhetnek, inkasszóval is leemelhetik a bankszámládról a pénzt. (Többek között erről is szól a jelzálog szerződés, ezt írod alá a közjegyző előtt, hogy vállalod.)


A Te hitelképességedet, ha szabályosan nézzük, egyértelműen rontja egy adóstársi szerep, hiszen minden hitelkérelmi nyomtatványon ott vannak az erre vonatkozó kérdések, de ha letagadod, akkor annak senki nem tud utána nézni, hogy Te adóstárs vagy-e, vagy sem, kivéve, ha ugyanabba a bankba mész, ahol aláírtad az adóstársi szerepet.


Ha nem vallod be, hogy adóstárs vagy, akkor addig nincs belőle hátrányod, amíg mindketten rendesen fizetitek a részleteket, de abban a pillanatban, ha a barát hitele miatt felkerülsz a BÁR listára, már nyilvánvalóvá válig, hogy csaltál és abból lehetnek problémáid később.


Nem hallottam még eddig olyat, hogy bárkit azért beperelt volna egy bank, de egy biztos, a csalás miatt bármikor felléphetnek ellened.


Nem sokan tudják, de nem csak a részletfizetési csúszásokkal lehet felkerülni a BÁR listára, hanem pl egy ilyen jellegű csalásért is.


egy hiteltanácsadó

2010. jan. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, akkor nem megyek bele, akár milyen barátom is

köszi

2010. jan. 28. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!