Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Chipes bankkártya sem biztonsá...

Chipes bankkártya sem biztonságos?

Figyelt kérdés
Történt ugyanis, hogy hétvégén Bécsben a pályaudvaron (Hauptbahnhof) kétszer készpénzt vettem fel, booking.com on szállást fizettem, erre egy napra rá jön a telefon, miszerint gyanús tranzakciók történtek a kártyámmal (mindvégig nálam volt), kb fél millát levettek készpénzben a távol keleten (ahol sosem jártam). Ezek után felmerül a kérdés volt e értelme q mágneses kártyát chipesre cserélni, ha ez sem biztonságos? A pénz egyelőre zárolva van, a számlatörténetben nem látható még. Mire számíthatok? Volt.már valakinek hasonló?
2015. dec. 22. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

"Ezek után felmerül a kérdés volt e értelme q mágneses kártyát chipesre cserélni, ha ez sem biztonságos?"


Vagy a bankautomatát berhelték meg és leszkennelték amikor használtad, vagy booking-ot nem biztonságos kapcsolatról használtad és ott nyúlták le az adataidat. Chipes kártya egyik esetben sem segít.


Ezt az esetet szerintem megúsztad.

2015. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A chipes sem,ez régóta köztudott!


[link]

2015. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hintalow ***** válasza:

A booking.com eléggé az online visszaélések melegágya, de itt nem az lesz a hunyó, online adatok megadása nem egyenlő a mágnescsík/chip adataival, ami a kp felvéthez kell.

Ez kilőve.

A chip bőven biztonságos, csak éppen továbbra is van a kártyádon mágnescsík, mivel a chipes kártyák/atm-ek kb a világ 1/4-én vannak használatban, máshol még a régi mágnescsíkos rendszer hasít, nem véletlenül használják fel a megszerzett adatokat pl. a távol keleten jogtalan kp felvétre, hiszen európában szinte minenütt chip van, így itthon nem tudják.

A chipesítés óta amúgy az ilyen visszaélések a töredékére estek vissza, sokkal bonyolúltabb kivitelezni, nem gyakori.

Hogy mi történik? Gondolom a bankodnál tiltottad a kártyát, bankkártya reklamációt elindították (ha valamelyikre nem a válasz, akkor intézkedj) és visszatérítik a pénzt.

Magya banknál vagy? Csak mert max a preztis golg v. platina kártyákra jellemző itthon a félmilla feletti napi kp limit.

2015. dec. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, mire alapozod, higy a booking.com a visszaélések melegágya? Mondjuk a két bécsi atm és a booking.com közül lehet a bűnös.
2015. dec. 22. 17:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Na én pontosan az ilyen esetek miatt nem tartok sok pénzt a főszámlámon, amihez a kártyával hozzá lehet férni.

De mondjuk azt nem értem, miért nem volt lelimitálva a kártyád. 500 ezret elég ritkán vesz fel az ember készpénzben, de ha mégis ilyen helyzet adódna, akkor ott helyben pár perces művelettel mobilról megoldható a limitmódosítás.

2015. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már csak az a kérdés, ha mindvégig nálam volt a kártya, PIN kód soha, sehova nincs felírva, két biztonságos ATM-et használtam, akkor hogy fordulhat elő, hogy valaki készpénzt tud felvenni tőlem?


Egyáltalán mik az esélyeim, hogy visszakapom a pénzt? Elég kellemetlen ez így karácsony tájékán.

2015. dec. 23. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!