Van olyan, aki elkezdett Fundamenta lakáskasszát fizetni, és egyből (a 2 év előtt) felvett kölcsönt tőlük?

Figyelt kérdés

Sajnos még csak most kezdenénk el fizetni egy ilyen megtakarítást, de több mint valószínű, hogy 2 év előtti áthidaló kölcsönt vennénk fel.

A tapasztalatok érdekelnének! Mindennemű tapasztalat!

Köszönöm!



2016. márc. 22. 11:41
 1/6 Ainonnap válasza:

Igen, felvettem fizettem a torlesztojet lejart kiszaltam mindenki boldog.A legjobb ebben hogy fixen tudod a futamido végéig hogy mennyit kell fizess. Én ha javasolhatom most ne a fundát válazd ha gondolod.nagyon szivesen segitek neked.

Bocs az ekezetekert.:D

2016. márc. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha minden rendben volt, akkor miért írod, hogy ne a fundamentát válasszam? Köszi!
2016. márc. 23. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Természetesen azért, mert amit írt, abból egy szó sem igaz, ellenben hasonló területen ügynökösködik és mint sok kezdő, itt próbál ügyfelet szerezni. Van véleményem erről, de nyelek egyet és megtartom magamnak.

Bár van lehetőség lejárat előtt felvenni pénzt (ez a teljes szerződéses összeg) áthidaló kölcsön formájában, de tisztességes fundamentás ilyet csak kifejezetten az ügyfél kérésére csinál, miután tájékoztatta az egyéb alternatívákról. Az áthidaló kölcsön kamata bár nem olyan rossz, de tetemes induló költségekkel kell számolni, ami a fedezeti ingatlan értékbecslési költségét (több ingatlan esetén költségeit), a folyósítási díjat, ügyvédi költséget, Takarnet díjat foglalja magában.

Ez hirtelen pár százezres kiadást jelenthet.

Költséghatékonyabb, ha valamelyik kereskedelmi banktól vrszel fel kamattámogatott hitelt, mellette elindítod a megtakarítást, majd annak lejáratakor kiváltod a banki hitelt a kedvezőbb kamatozású fundamentás lakáskölcsönre. Sok bank elengedi a Takarnet és értékbecslési díjat, akár a folyósítási jutalékot is. Érdemes több bank ajánlatát beszerezni. Az áthidaló kölcsönt csak arra a végső esetre javaslom, ha a ker.bankoknál már futottál egy kört és valamiért fennakadtál a prescoringon.

2016. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon tisztességes válasz volt! Sokat segített!
2016. márc. 23. 14:26
 5/6 Ainonnap válasza:
Én a számlanyitási díj miatt mondtam hogy most neválassza a fundát. Közöm nincs az ügynökösködéshez csak otthon vagyok a témába úgy ahogy de köszönöm a lenézést:D
2016. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én nem néztelek le, minden válasznak örültem.

Igen számlanyitási díja van, de ahogy hallottam a bankoknál is csak akció esetén van eltekintés ettől, viszont a későbbiekben úgy alakítják, hogy az az összeg is visszajöjjön nekik...

Szóval így is, úgy is van számlanyitási díj.

2016. márc. 30. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!