Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bank az ingatlanfedezet...

Ha a bank az ingatlanfedezet felülvizsgálatát rendeli el, akkor mennyi időm lehet még az árverezésig?

Figyelt kérdés

Pár hónapja nem tudom fizetni a jelzálog hitelt, és kb két héten belül jutok pénzhez, hogy kiegyenlítsem a tartozást.

De ma jönnek a banktól felülvizsgálni az ingatlanfedezetet. És nagyon be vagyok tojva. Volt már valaki ilyen helyzetben?


2018. júl. 10. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Leginkább kellene jelezni a banknak, hogy mikor fogsz tudni fizetni. Ha kommunikálsz velük, rendben lesz minden. A baj abból van általában hogy az adósok eltűnnek, azt hiszik ha nem veszik át a leveleket, nem veszik fel a telefont akkor magától elmúlik a probléma - holott ilyenkor csak az történik hogy a bank eleget tesz a tájékoztatási kötelezettségének és megy tovább a dolog a bank ügyrendje szerint. De ha beszélsz velük és tartod amiben megegyeztek akkor rendben lesz.
2018. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Számtalanszor jeleztem a banknak, hogy mikor fogok tudni fizetni, de valahányszor jelentkezem náluk, arra kérnek, hogy most rögtön és azonnal fizessek be X tízezer forintot.

Tudom, hogy szerződés, meg tudom, hogy kötelezettségem van feléjük, de a nincsből nem tudok elővarázsolni 20-30-40 ezer forintokat.

Már egy üres lakásban élek, nincs tévém, nincs mobilom, nincs számítógépem, nincs semmim. Mindenemet eladtam, hogy kihúzzam, amíg lesz pénz, de sajnos nem volt elég.

2018. júl. 10. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!