Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nyugdíj előtakarékosság...

Macy@ kérdése:

Nyugdíj előtakarékosság itthon, élet külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Mint sok fiatal, én is elgondolkoztam azon, hogy külföldön próbálnék szerencsét. Több oka is van, nem csak negatívak.

Ha esetleg itthon nyitnék valami nyugdíj előtakarékossági számlát, vagy esetleg valamilyen biztosításban gondolkoznék, azt tudnám fizetni és fenntartani külföldről is? Nincsenek ilyen helyrajzi megkötések stb.?

Nem tudom, mit hoz a jövőm, hogy itthon vagy külföldön szeretnék-e maradni, csak ezen gondolkoztam a napokban...


23/N



2019. dec. 2. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
minek nyitnal otthon? szerinted kulfoldon nincs ilyen? :D tb-t ott fizetsz ahol dolgozol, ezen ha akarsz se tudsz valtoztatni, 2 orszagba fizetni pedig ugy ahogy van illegalis.
2019. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugdíjpénztárat onnan fizetsz, ahonnan akarsz.
2019. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyithatsz nyugdíj elotakarekossag számlát akkor is ha külföldön dolgozol, de anyagilag nem túl előnyös. Na nem azért mert nagy lenne a költsége haza utalni a pénzt vagy ilyesmi, hanem azért mert a nyugdijmegtakaritast célzó termékeknél az a pláne, hogy a magyar állam a nyugdíj elotakarekossag számládra való befizetéseid után 20%-ot jóvair az államnak megfizetett személyi jovedelemadobol.



Ha külföldről kapod a fizetésed, akkor nem fizetsz jovedelemadot Magyarországon, így ebből az állami támogatásból sem reszesulsz. E nélkül pedig a nyugdíj megtakarítással foglalkozó termékek nagy része csak egy drága megtakarítási forma rossz kamatokkal, ráadásul nem szabadon felhasznalhato.


Ha szeretnél takarékoskodni, az jó ötlet, de ha külföldről kapod a fizetésed akkor én inkább azt javaslom hogy más, jövedelmezőbb megtakarítási formát válassz, mondjuk vegyél magyar allampapirt.

2019. dec. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tudsz indítani nyugdíjbiztosítást, bár tény, hogy az adókedvezményt nem tudod igénybe venni. Viszont választhatsz EUR alapú megtakarítást, ha úgyis euróban fizeted a megtakarítást, ezzel elkerülöd a konverziót.
2019. dec. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Dudok Andrásné ***** válasza:
28%
Ha kint dolgozol nem lesz szükséged itthon nyugdijtakarékra.Pár év után tudsz lakást venni,kiadod albérletbe míg haza nem jössz ,közben kifizeted a lakáshitelt is és élsz,mint Marci Hevesen.
2019. dec. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

itt az utolsó hozzászólónál jót nevettem,vagy inkább sírtam a röhögéstől.

Ez a baj itt,nem más,hogy azt hiszik egyesek,hogy mindenkinek kolbászból van a kerítés aki külföldön dolgozik.Kérdezz meg 10-ből 8 külföldön dolgozót.A maradék 2 az szakember/cukrász,pék,lakatos,kőműves,asztalos/...igen nekik jobb a bérhelyzetük.Én közvetlen környezetemben nem ezt látom,de legalább még élete sincs,annyit dolgozik,havi nagyjából 150 ezer forinttal többért,amit jól el is költ arra hogy az ottani jövedelmi viszonyokhoz szabott árak miatt meg is éljen valahogy.

Eurós megtakarítást érdemes kötnöd,azoknak szép hozamai vannak.Én ezen forma után érdeklődnék a helyedben.

Főleg az Allianz eurós megtakarítását javaslom az alacsony költségszerkezet miatt.

2019. dec. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%

Illetve ne vedd sértésnek,de rá kellene jönni a mai fiataloknak végre,hogy nem mindjárt havi 500 ezret fogsz keresni csak úgy puszira,mert elvégeztél egy egyetemet,és van egy diplomád ami vagy ér valamit,vagy nem.Mi 20 éve 50 ezereel kezdtük,vettünk hitelre lakást,szépen alázattal,és munkával felépítettük itthon az életünket és sosem panaszkodtunk,még akkor sem,mikor a rezsi és a kaja kifizetése után jó ha maradt 20 ezer forintunk.És mégis boldogok voltunk.20 év alatt eljutottunk egy magyarországi viszonylatban jó fizetési kategóriához,amiből szintén meg tudunk élni.Itt ahol születtünk.A t korosztályotoknak is be kell látni,hogy nem adnak mindent mindig ingyen,és mindent ki kell érdemelni,meg kell érte dolgozni.Inkább legyek itthon kevesebb fizetésért emberszámba vett állampolgár,mint egy csicska,akit nem néznek semmibe külföldön,2 diplomával.

Alázat,munka és sok kitartás.Erről szól az élet.

Privát vélemény,de igaz.

2019. dec. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve ne vedd sértésnek,de rá kellene jönni a mai fiataloknak végre,hogy nem mindjárt havi 500 ezret fogsz keresni csak úgy puszira,mert elvégeztél egy egyetemet"

ki várna el fél millát kezdőként? én beérem 300ezerrel is. mert nem azért gürcöltem 6 évet hogy 120at dobjanak hozzám, és még vágjak is jó pofát. ma minimum ennyi a bérleti díja egy lakásnak a legtöbb nagyvárosban (Pestről meg ne is beszéljünk), és még erre jön a rezsi, kaja, utazás. engem enm érdekel, hogy te 20-30 éve mennyit kerestél, mert én nem abban az időben élek. MA, ITT ilyen fizetésből lehetetlen megélni. akkor sem, ha csak szobát bérelsz. EZ a bajuk a mai fiataloknak.

2019. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

"Inkább legyek itthon kevesebb fizetésért emberszámba vett állampolgár,mint egy csicska,akit nem néznek semmibe külföldön,2 diplomával."

látszik amúgy hogy sose voltál külföldön. én itt egy sima árházban dolgozom, és ITT érzem úgy hogy megbecsülnek. nem vagyok csicska, nem néznek semmibe, pedig azt se tudják hogy van diplomám.

de csak hogy legyen összehasonlítási alapod: évfolyamtársam ugyanazzal a diplomával megpróbált munkát keresni. egyetlen ajánlatot kapott: 80e/hó, napi 10 óra heti 5 napban. ne haragudj de én ezt akkor se vállalnám el ha csak érettségim lenne. akkor se ha 120at fizetnének. márpedig ez a diplomás minimálbér és ezért a diplomáért nem ajánlanak többet Mo-n. úgyhogy köszi szépen, inkább megyek külföldre, ahol megbecsülnek.

2019. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%

Gondoltam hogy kiverem a biztosítékot néhány emberben,de vállalom a véleményemet.Én elhiszem hogy nem érdekel mennyit kerestem 20 éve,de az arányokat kell nézni,majd később megérted mire gondolok.Semmi gond.Nem értheti meg mindenki.

Az utolsó hozzászólónak,mondtam hogy nem kell magára venni senkinek,örülök hogy neked sikerült.Én örülök mindenki sikerének.Csak én nem ezt látom,amit te leírtál,ettől még lehetnek kivételek.És igen,nem dolgoztam még külföldön és nem is fogok.Inkább csak elmagyaráztam,kvázi segítettem megérteni a fiatalabbaknak,hogy miről is van szó.Persze kell tapasztalni,mert ha hibázunk is abból tanulunk.Na de igazatok van,eltértünk a tárgytól.Amúgy dícséretes,hogy ennyi idősen gondolsz a jövődre is,ez is ritka,bevallom én sem voltam ilyen,viszont az igaz,amint feljebb megírtam,nem is lett volna akkoriban félretenni való pénzem.

Szép napot mindenkinek!

2019. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!