Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nyugdíj előtakarékosság...

Macy@ kérdése:

Nyugdíj előtakarékosság itthon, élet külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Mint sok fiatal, én is elgondolkoztam azon, hogy külföldön próbálnék szerencsét. Több oka is van, nem csak negatívak.

Ha esetleg itthon nyitnék valami nyugdíj előtakarékossági számlát, vagy esetleg valamilyen biztosításban gondolkoznék, azt tudnám fizetni és fenntartani külföldről is? Nincsenek ilyen helyrajzi megkötések stb.?

Nem tudom, mit hoz a jövőm, hogy itthon vagy külföldön szeretnék-e maradni, csak ezen gondolkoztam a napokban...


23/N



2019. dec. 2. 11:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Amúgy 40 éves vagyok,én sem vagyok egy őskövület :D

De akkor mikor én 23 voltam is voltak kiadások,csak az akkori fizetésekhez mérten volt sok,most meg a mostanihoz sok :) Ennyi.

2019. dec. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
27%

"ki várna el fél millát kezdőként? én beérem 300ezerrel is. mert nem azért gürcöltem 6 évet hogy 120at dobjanak hozzám"


Hát pedig nagyon helyzetfüggő, hogy 300 körüli nettó reális-e pályakezdőként. Nagyon jó végzettség, erős szakmai alapok és egy jól fizető multi kell. Ez jó esetben is 10-ből 1 embernél áll fent.

Csak az, hogy diplomát szereztél X év alatt, nem jelent semmit.


És igen, nagyon elszálltak az ingatlanárak és ezzel a bérleti díjak is. És perpill a pályakezdők nagyrészének szívás ez a helyzet.

2019. dec. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

"Csak az, hogy diplomát szereztél X év alatt, nem jelent semmit."

de jelent. legalabbis egy normalisan mukodo gazdasagban jelentenie kene

2019. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet. kell a fix magyar állandó lakcím.

és nagyön veszélyes dolog, ha mégis kötsz, mert majd kifizetésnél jön elő a probléma, és majd pereskedhetsz még 10 évig.

megkötni nagyon könnyű, de ismered a biztosítókat. ha fizetni kell, minden létező szálat megfognak, h megakadályozzák.

úgyhogy nem, határozottan nem.

2019. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! :)
2020. jan. 23. 14:02
 16/16 anonim ***** válasza:

"de jelent. legalabbis egy normalisan mukodo gazdasagban jelentenie kene"


Programozó multinál dolgozok és interjúztatni is szoktam. Konkrétan semmit nem számít önmagában, hogy honnan és milyen diplomád van.

Az számít, hogy mit tudsz.

2020. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!