Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Létezik életbiztosítás, ami...

Létezik életbiztosítás, ami nem egy vagyon havonta? 2-3 ezret fizetnék be, részletek lent.

Figyelt kérdés

kérem, hogy ne privátban küldjetek ajánlatokat, meg hívjam fel ezt vagy azt a számot.

Akinek van infója, ide írja ki nyugodtan a cég nevét, a csomag nevét, bármit.


Édesapámról van szó.

60 éves, mozgáskorlátozott. Ennélfogva évek óta nem járt sehol, orvosnál sem.

Betegsége többféle van, de én intézek mindent neki, a gyógyszerei szerencsére olyan jól vannak beállítva, hogy évek óta ugyanazt és ugyanúgy szedi.

Azt, hogy nem tud menni sehova, azért írtam, mert így nem jöhet szóba egy esetleges állapotfelmérés, mivel nem tud néhány méternél többet megtenni.

A biztosítás kötésében ő nem is venne részt, én kötném, én is fizetném.

Mivel nem tudok beletolni havi 20-30 ezret (korábban szétnéztem biztosítók oldalán, csináltam kalkulációkat, onnan ez az összeg), természetesen nem is azt várom el, hogy baj esetén milliókat fizessenek.

Csak hogy mégis, legyen valami kis biztosítás, kis összeggel.

Van-e olyan, ahol én döntöm el, mennyit fizetek?

Vagy van fix összeg, de ebben az említett kategóriában?


Egyáltalán ez megoldható, hogy ő nem megy sehova, max itthon aláírja, ha kell ilyet?


Nagyon tájékozatlan vagyok biztosítások terén, szóval minden infót szívesen veszek.



2019. dec. 26. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Eleve, ha sok betegsége van, illetve a kora, állapota miatt nagy rizikónak számít apukád, így a biztosítási díjak is magasak. Ha találsz is biztosítót elég kedvezőtlen feltételeket fognak adni. Sajnos ez van.

De lehet valaki talál jobbat, de 2-3 ezerért tuti nem lesz.

2019. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A kedvezőtlen feltétel mit takar?

Mert egyébként azt sem tudom, hogy mit fedezne egy biztosítás.

Nyilván nem várom azt, hogy egy milliós összegű temetést fedezzen, ha én alig fizettem pár tízezret.


A korát és egészségi állapotát is azért írtam le, hogy olyat keresek, ami ezeket nem vizsgálja.


Ha nem 2-3 ezer, akkor mennyi az a reális összeg, ami szóba jöhet?

2019. dec. 26. 13:40
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az életbiztosítás esetén belekalkulálják a biztosított egészségügyi állapotát is, szóval ha idősebb, beteg, akkor drágább a biztosítási díj is, mert nagyobb eséllyel hal meg előbb, mint egy egészséges ember.

Biztos van olyan biztosító, aki nem néz egészségi állapotot, de ott a biztosítási díj is horror.

2019. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem létezik amit te keresel
2019. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Értem.

Azért ha valakinek még eszébe jut valami, írjon.


Nem értek hozzá, ezt írtam, de gondolkodom.

Az alapján, amit írtok, a régi, nem túl jó állapotú házamra is egy horror összeget kéne fizetnem lakásbiztosítást, hiszen minden régi és hamarabb megy tönkre. Ehhez képest még egy ezrest sem fizetek, pedig ott nem én adtam meg az adatokat, hanem a lakáshitelhez kellett kötnöm egy szerződést kötelezően.

Ott nem nézik az állapotot?

Párszáz ft-ot fizetek, néhány éve, és eddig többet vettem ki, mint amennyit befizettem. A biztosítónak ez nem volt jó üzlet, persze nem kell túl nagy összegekre gondolni. Volt már beázás, csőtörés, ablaküveg-törés, pedig éves szinten kb 10-12 ezret fizetek be.

Ott nem számít az ingatlan állapota?

Tudom, hogy nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint egy életbiztosításra, vagyis csak tippelem... de akkor egy öreg háznál is nagyobb a rizikó, hogy baj van, ennélfogva az lenne logikus, hogy a biztosítási díj is nagyobb. Mégsem ez van.

2019. dec. 26. 15:48
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az élet és a "nem-élet" (minden más) biztosítások mások. Tárgyakra csak akkora biztosítast lehet kötni, hogy a károkat fedezze. Az 5 milliós házadra nem tudsz 5 milliónál drágább biztosítást kötni, mert biztosításon nem nyerészkedhetsz, maximum a kárt kötelesek megtéríteni, erről szól a biztosítás.


A törvény szerint is viszont az emberi élet/egészség pénzben nem mérhető, ezért ott a biztosítás összegének nem lehet felső határa. De egy lakásra maximum a kár összegéig fizethet a biztosító.

2019. dec. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Max balesetbiztosítást fognak ajánlani. Szinte az összes biztosításban benne van, hogy a már meglévő betegségekre, illetve ezekre visszavezethető okokra nem terjed ki a biztosítási védelem.
2019. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm, akkor ezt elengedem.

Ment a zöld mindenkinek!

2019. dec. 26. 17:32
 9/16 anonim ***** válasza:
Akire szeretnél, nemcsak ennyiért de semennyiért se lehet, csak balesetbiztit és azt se ennyiért ez jelentéktelen összeg ilyenre, ennél nagyobb az alsó korlát például. Tavaly kalkuláltam egy asszem 69 évesre, 500 ezret fizetne fizetne ha havi 6 ezret fizetne. Ha valaki beteg, egyrészt emelik a díjat, másrészt nem fizet már meglévő betegségek miatt bekövetkező halálra. Tehát el lehet titkolni, de úgyis kiderül.
2019. dec. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Van ilyen biztosítás, több is. De a gyakorikerdesek reklám tilalma miatt nem igazán írhatok itt biztosító nevet, ha érdekel, keress meg.


Van olyan, ahol cca 3000 Ft-os havi díjjal 500 000 Ft-os biztosítási összegű életbiztosítást köthetsz. Egy másik biztosítónál szintén 3000 Ft-os havi díjjal 400 000 forint biztosítási összegű életbiztosítást köthetsz.


Ezek az ún. "kegyeleti" életbiztosítások, itt nincs orvosi vizsgálat, van viszont, biztosítónként eltérő várakozási idő, amin belül legfeljebb baleseti halálra fizet a biztosító. Ez csak két példa, van még más megoldás is.


Azt egyébként nem tudod megtenni, hogy teljesen kihagyod a biztosítás kötési folyamatból, mert biztosítottként mindenképp szükség lesz az ő aláírására, természetesen lehetsz te a szerződő és a díjfizető is, de neki is alá kell írnia a biztosítási ajánlatot.

2019. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!