Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a biztosítókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lakásbiztosítást szeretnék kötni, de nem tudom melyik biztosító fizet határidőre, ill. mennyire gördülékeny az ügyintézés káresemény bekövetkeztekor. Ti melyik biztosítót ajánlanátok?
2012. febr. 5. 15:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Aegon, Allianz ,Generali,Uniqua
2012. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekünk a Generalinal van. Egyszer volt csőtörés. Nagyon korrektek voltak. Bementünk, elmondtuk mi történt, megkérdezték mennyibe került a javítás, mondták, majd felhívnak, és kijönnek felmérni. Felhívtak, felajánlottak akkora összeget amennyibe nekünk került, elfogadtuk, ki sem jöttek. Nem tudom mennyi idő múlva, de elég gyorsan fizettek is.

Nekem ez az egy tapasztalatom van a biztosítókkal kapcsolatban, de ez elég pozítív szerintem:)

2012. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Aegon,Generali,Allianz, ilyen sorrendben.

Az Uniqa sz.. kárrendezésben.

Az Aegon ár-érték arányban a legolcsóbb.

2012. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Anno az Aegon nagyon átvágott minket, mikor jelzáloghitelt intéztünk.

Generali egyszer káreseménykor (kötelező) hamar fizetett, és nem szórakozott.

Köbével csak kötelezőm volt, az károsultnak fizetett.

K and H (kötelező) nem lehetett elérni az ügyfélszolgálatot, mikor végre kapcsoltak, zenét hallgathattam. Nemcsak az ár számít, nekem az a fontos, mivel hitel is van a házon, ha leég fizessen, és ne gördítsen elém fölösleges akadályt.


Az alábbi ajánlatokat kaptam, csekkes, negyedéves fizetésre:


éves dij fiz.ütem dij

köbe 24.522 Ft 6.097 Ft

MKB 34.588 Ft 8.647 Ft

Astra 40.536 Ft 10.134 Ft

Union 40.691 Ft 10.137 Ft

Allianz 42.304 Ft 10.173 Ft

Aegon 42.312 Ft 10.578 Ft

Uniqa 43.804 Ft 10.951 Ft

2012. febr. 6. 18:04
 5/14 anonim ***** válasza:
olcsó húsnak híg a leve..
2012. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hány nm 2-es a ház hasznos alapterület, esetleg van e melléképület?


Tíz éven belül épült, vaqy túl?

2012. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy hogyan vágott át az Aegon, mert azért az nem mindegy. Fontos, hogy lehet nem is az Aegon vágott át, hanem az üzletkötő. Egy biztos, amit mondtam igaz, az Aegon a legjobb ár-érték arányban, egy viszont tényleg nem biztos, hogy az ügynökkel kötöd, aki jót fog mondani a rosszról is, vagy független alkusszal, aki javadért dolgozik és esetlegesen azt is elmondja, mi a hátránya.
2012. febr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha a csekkhez nem ragaszkodsz, akkor sok helyen olcsóbb ajánlatot kapsz!
2012. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Pont az a lényeg, h nem az számit, hogy olcsó legyen, hanem hogy fizessen, ha pl. leég a ház. 69nm. iker. +10nm faház, kerti eszközök tárolására, (fűnyíró, stb)+ a nyulak most, a nagy hidegben:). Köbével még nem volt káreseményem, és félek, h nem fizetne ha gáz van. Astrát nem ismerem és most jött be igy semmi tapasztalat.


Abban igazad van , h lehet nem az Aegon, hanem az üzletkötő vágott át. A lényeg, h fedezetként kötöttünk két életbiztit, kockázatit szerettem volna, és mire a szerződéskötésre került a sor, érdekes módon a hitelszerződésbe tőkemegtakarításosat írt az ügyintéző. Mondtuk h mi sima kock. kötöttünk, erre mondta h akkor le kell sztornózni az egész hitelügyletet és elölről kezdjük az egészet. Akkor a beigért két hét már két hónap volt, dec.23-a. A papirokat időben leadtuk, van is róla papirom,h minden ki volt pipálva, és átvételezve. Az egyik kiváltásos hitel volt, a másik szabadfelhasználás. Ez ugye két hitelügylet, először a kiváltásossal kezdtük. Ekkor történt ez az eset. A két hitelügyletre mondtak 3 hetet, erre 4 hónap volt. Természetesen ott dec.23-án átkötöttük a biztosítást tőke-megtakaritásosra, h ne kezdjük előről, de ez szálka maradt azóta is bennem.


Üdv:

2012. febr. 8. 18:22
 10/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Egy átlag feletti, elég sok mindenre kiterjedő /minden alapot magában foglaló/ lakásbiztosítás 69nm-re csekkes negyedéves 8.700 Ft, banki inkasszóval 8.000 Ft az Aegonnál. Azért ezt számoltam, mert ez volt abc sorrendben a legelső. Ezt csak azért írom, hogy érdemes több helyről ajánlatokat bekérni. És csak annyit tettem, hogy megadtam azt a 20% kedvezményt, mint alkusz, ami a pénzintézeti eladók nem szoktak bejelölni. Szerintem ennyit számít, ha valaki az ügyfél és és nem a pénzintézet megbízásából dolgozik. Vannak + kedvezmények, de ezek közül semmit sem tettem bele, mivel ezek természetesen olyan dolgok, amiket vagy kér az illető vagy nem.
2012. febr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!