Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a biztosítókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lakásbiztosítást szeretnék kötni, de nem tudom melyik biztosító fizet határidőre, ill. mennyire gördülékeny az ügyintézés káresemény bekövetkeztekor. Ti melyik biztosítót ajánlanátok?
2012. febr. 5. 15:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

azért az alkuszokról csak annyi, hogy náluk is bőven vannak sunyi tanácsadók. általában azt ajánlják neked, amiért a legtöbbet kapják jutalékban(mondhatják hogy nekik mindegy mit választasz, de nem így van ők is a pénzre hajtanak)

amúgy ha netán átvág a tanácsadó(a biztosító ügynök) a biztosító köteles felelősséget vállalni a megbízottjáért. amikor eldöntöd hogy szerződést kötsz, menj be a székhelyre, képviseletre és ott kösd meg a biztosítónál(ellenőrizheted a pszáf weblapján hogy az illető ügynök akinél kötöd mennyi ideje van a biztosítónál, ha több mint 2-3 éve akkor nagy esélye hogy jó, korrekt tisztességes). előtte meghallgathatod egy alkusz tanácsát, utána te saját magad menj el a kiválasztott biztosítóhoz. tudom nem szép , de korrekt hiszen első lépésben az alkusz a tanácsadást vállalja és ez ingyenes és nem kötelez el hogy általa kössed.

2012. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Az mitől korrekt, hogy vállal egy ingyenes tanácsadás, mivel ugyanúgy a pénzintézettől kapja a jutalékát, és te megbízást adsz neki, majd utána megkerülve megkötöd a biztosítónál? Ebből derül ki, hogy nem csak az ügynökök , alkuszok között vannak nem becsületes emberek, hanem általában a világban. Amúgy pedig ha szimpatikus az amit ajánl valaki, akkor minek mész be a biztosítóhoz, ha egyszer ugyanazt vitte ki? Egyébként pedig szerintem ez nem körültekintés, hanem álszentség, ha te ilyen vagy egy tanácsadóval, akkor miért várod el, hogy minden tanácsadó becsületes legyen veled szemben?
2012. febr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A megkerülés az Nekem se a lételemem. Nekem fontos az, ha valakitől pénzügyi tanácsot kapok, "raboltam" az idejét, akkor keressen is vele. Amit elvárok cserébe, hogy őszinte és elmondja a biztosítás buktatóit is. Kényelmes ember lévén, nem kívánom lejárni a lábamat, hogy megkössem a biztosítást. Az alkusztól sem sajnálom a pénzt, amit azzal keres, hogy nekem elintézi a biztosításomat. Nyilván nem ebből lesz milliomos, de a tiszta ügymenetet szeretem. Ma már annyi biztosító van, hogy az ember nem győzi kapkodni a fejét. Köszönöm a válaszotokat.
2012. febr. 11. 01:44
 14/14 anonim ***** válasza:

azért alkusz fel, alkusz le, ő is előszőr megnézi a jutalékot és csak utána ajánl terméket. ha pedig kár van nekem ne mondja egy alkusz sem, hogy bemegy érted verekedni a biztosítóhoz ahhoz, aki őt fizeti, csak azért amért te megbíztad.

ha pedig kényelemről van szó, akkor ugyanúgy ki lehet hívni biztosító ügynököket és kijönnek mindegyik házhoz. meg kell nézni kb 4-5 cég ajánlatát aztán annyi....

szerintem a következőket: aegon, allianz, generali, union, uniqa

2012. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!