Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötöttem 2006ban egy ING...

Kötöttem 2006ban egy ING életbiztosítást, hogy létezhet hogy most mikor megszüntetem még a felét se kapom annak vissza amit befizettem?

Figyelt kérdés

1300 EUR éves díja volt, ezt 2x fizettem, tehát 2600 EUR volt az egyenlegemen, tavaly nem fizettem, mert hogy megszerettem volna szüntetni és most kiderült hogy mindössze 610 EUR-t kapok vissza. Hová lett a 2000 EUR amit befizettem?

Egy ügyfélszolgálatossal beszéltem, aki azt mondja ez van az egyenlegemen.

Mással volt már ilyen? Mit tudok tenni ilyen esetben?

VAn egy csomó leírás tőlük de sehol nincs feltüntetve hogy ennyi pénzt lenyúlnak.


2009. jún. 16. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lézetik. Mivel ez valószínűleg egy hosszú távú biztosítás, így a költségeket és jutalékokat a biztosító az első 3 évben vonja le. Sőt, ha igénybevettél rá adóvisszatérítést, akkor azt is vissza kell fizetned + 20 százalék kamat az apehnak.


Én dettó ugyanígy jártam, forint alapúval. :(


Esetleg próbáld meg leszállíttatni a díjat (nekem nem sikerült), vagy díjmentesíteni (ez azt jelenti, h nem fizetsz többet, de a biztosításod élő marad, ha bajod esik, valamennyit fizet, és ha lejár, pár forintot visszakapsz akkor is).


Amúgy ez a hótt gáz, hogy az üzletkötők ezt nem mondják el ilyen részletesen, mi meg nem tudtuk, hogy erre rá kellett volna kérdeznünk.


Igazán sajnálom. Próbálj meg egyezkedni velük, hogy jössz ki a legjobban belőle. Én egymilliót fizettem be két év alatt, és 180 ezret kaptam vissza. (visszavásároltam).

2009. jún. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2009. jún. 17. 11:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne vásárold vissza mert nagyon rosszul jársz!

Azért is ennyire kevés - a költségelvonásokon felül - mert most a részvénybefektetések a felét érik.

Ne ijedj meg, hanem cselekedj okosan!

Az ING csak az első 2 évre vonja a kezdeti költséget, a többi évekre nem. Tehát a 3. évtől a teljes összeg a tied marad. Én azt tanácsolom, ha vissza is akarod venni, ezt csak néhány év után tedd, addig is fizesd a díjat, mert pont most kell befektetni amikor minden olcsó!

A többit priviben, ha van konkrét kérdésed.

2009. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi lett a pénzeddel? Elment kezdeti költségre, meg akivel kötötted, az kapott utána egy szép kis jutalékot. Ez kb a fele a befizetésednek. Maradt mondjuk még 1300 euród, ami ha részvényalapokban volt elhelyezve, 2 év alatt simán bukhatott 50%-ot, és meg is érkeztünk a 610 euródhoz.


Kötöttél egy hosszútávú szerződést és annak az első éveiben komoly költségei vannak.

Ha adókedvezményt is igénybe vettél, akkor a 2. befizetés utáni 5. évig nem jó ötlet visszavásárolni, mert még az adókedvezményt+kamat is vissza kell fizetni.


Ha tudsz, díjmentesíts és tartsd meg a szerződést és várj pár évet (5-öt mindenképp, ha volt adókedvezmény)!

2009. jún. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nah át engem meg most ostoroznak az ügyintézők, fel sem veszem a telefont !!!!
2015. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!