Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik? Fedex express?

Anett324 kérdése:

Hogy működik? Fedex express?

Figyelt kérdés

Életembe először hallottam a Fedexről.

Az történt, hogy marketplacen hirdettem,egy órát.

Egy külföldi hölgy rámírt, hogy fedex futárt küld. Kaptam is egy e-mailt.

Üdvözöljük a FedEx-Ex Expressnél ,.......

Van egy rendelésünk az Ön számára..... asszonytól.... Ft értékben. Várjuk a személyazonosságod megerősítését, hogy 2022.07.23-én 08:00 órakor eljöhessünk hozzád, hogy átadjuk neked a......

Ft-t.

Az emailben még az állt, hogy vásároljak utalványt..... Ft értékben. A dundle.com oldalról. Ők persze ezt visszaadják.

Hat addig addig mig mai nap folyamán odáig jutottam hogy lezárolták a kártyám. Kuka!!!!

Kapok egy másikat. Adathalászat történt, az mondta a bankos.

A hölgy meg azt irta, hogy neki meg elvész az az összeg amit utalt a fedexnek.

Még annyit írt, hogy próbáljak meg rokon, barát kártyáját használni stb....

Küldött más linkeket is.

Nem tudom igaz, hogy elvész neki a pénz



2022. júl. 23. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Anett, az un. Fedex csalás áldozata lettél, és örülj, ha megúsztad annyival, hogy zárolták a kártyádat. A lotyó miatt meg ne izgasd magadat, semmilyen pénzt nem utalt neked, te pedig nehogy elküldd neki az órát, mert sose látod viszont.
2022. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor hazudott a nő ezekszerint.
2022. júl. 23. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Hazudnak hát, és nem is biztos, hogy nő. Robotokkal szokták ezt már intézni. Keress rá a Marketplace csalásokra, sok találat lesz. Órákra, telefonokra, bútorokra utaznak, jellemzően külföldről.
2022. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ne kattints semmilyen linkre, mert azzal húznak be a csőbe. Átvisznek egy oldalra, ahol leszedik az adataidat. A Marketplace-n pedig jelentsd a csalót.
2022. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kamu, a Fedex egy nemzetközi csomagküldő cég, nem vásároltat veled kuponokat
2022. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még az volt a fura, hogy magyarul irkált....

És mindenképp azt akarta hogy ismerős, rokonnak szóljak, hogy ők utalják át a pénzt.

Érdekes volt az egész.

Remélem ennyivel megúsztam, és nem történt semmi más.

Tanultam egy életre belőle!!!!!

Köszönöm a gyors válaszokat.

2022. júl. 24. 12:53
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Éppen ez történt ma egy pár napja velem és hogy jött egy email hogy a futárnak fizetni kell xy összeget és ha nem fizetem ki jogi lepèseket tesz!

Mivel egy 15 éves gyerek vagyok nincs bankkártyám semmi ebből lehet valami komolyabb probléma?

Azonnal letiltottam !

Köszönöm szépen a választ!

2022. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van olyan követelésük feléd, amit nem teljesítettél (még akkor is, ha jogtalannak érzed)? Ha nincs, akkor kamu
2022. dec. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!