Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Már elképesztően sokszor...

Már elképesztően sokszor hallani mindenkitől, hogy a “szakik” nem jelennek meg ígéret ellenére sem megcsinálni valamit (villany, víz, bármi), ennek mi az oka?

Figyelt kérdés
Megkeresik néhány melóval a havi milliót és már nincs kedvük? Bár akkor is visszaszólhatna…

2022. szept. 25. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Más többet ígér. Hozzánk a kőműves azért nem jött a megbeszélt napon, mert kapott olyan melót, ami 2x annyit fizet egy napra, mint mi. Értelemszerűen azt vette előre.
2022. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Én is jártam így sokszor. Szerintem körbejárnak, körülnéznek, melyik munka könnyebb, és melyikért lehet több pénzt elkérni. Aztán ha úgy látja, hogy a másik munka könnyebb, gyorsabb pénz, neked már nem szól vissza. Lehet, hogy talonban tartanak egy darabig, aztán pár hét múlva már nincs is értelme szólni.
2022. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az is lehet. Viszonylag relatív árakat szabhatnak, mert olyan sztori is van (hiteles), hogy amit az egyik adott áron csinált volna (villany), azt a másik majdnem feléért elvégezte. El vannak kapatva rendesen, ez van :)
2022. szept. 25. 20:47
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
A fagyi visszanyal tipikus esete. Mi volt 2015-ig? Alkalmazottként elmehetett a mester feketén minimálbérért napi 10-12 órában valami bélféreghez robotolni. Aki pedig ev-ként dolgozott kiment havonta 50 idiótához, akik megversenyeztetttek 20-30 szakit ugyanarra a melóra, majd a legolcsóbb munkadíjat még lealkudták a felére. Ennek megfelelően a kutya sem akart pl építőiparban melózni, az utánpótlás elfogyott, aki mégis kitanulta az kiment Ausztriába vagy itthon válogat a melók között féléves várólistával. Én nem az építőiparban dolgozom, de az én szakmámban is ugyanez játszódott le. Ha épp van kedvem és nincs semmi teendőm (bevásárlás, hivatalos ügyek, fb nyomogatás), akkor talán megfogom a szerszámot és elkezdek dolgozni. Ha épp nincs kedvem, akkor így jártál.
2022. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Mi most a fűtést szeretnénk korszerűsíteni, ami most nagyon nagy divat. 6 szakit hívtunk már ki, egy mondott nemet, a másik 5 azóta is jön.
2022. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Miért kell egyáltalán szakit hívni? Pont ma lett kitágyalva, hogy a diplomás programprüntyögtető makifejet pont az különbözteti meg a szakmunkástól, hogy bármikor el tudja végezni a szakmunkas munkáját is ha akarja. Akkor ezek szerint mégsem? 🤔

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2022. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Mi elvégeztük. Megoldottuk a betonozást meg a falazást.. még nem dőlt ki, szóval több mint való jól sikerült.
2022. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
44%
6-os, olyan ciki, amikor valaki hülyére keresi magát és mégis ilyen szörnyű kisebbségi komplexussal küzd. Miért nem mész el pszichomókushoz?
2022. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én nem is annyira a pénzt sajnálom tőlük (legfeljebb nem hívom), csak ez a szokás fura picit. Bár “értelmiségi” körben is megesik.
2022. szept. 25. 21:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert konfliktusként élik meg, és egyszerübb simán nem reagálni.
2022. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!