Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért adják elő hogy jó...

Sokan miért adják elő hogy jó a szakmunka, felesleges diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Én egyetem előtt dolgoztam egy évet az építőiparban, egyáltalán nem egy nagy élmény. Jó fizikumú vagyok, gyerekkorom óta sportolok, de 10-12 óra fizikai munka után volt hogy csak bezuhantam az ágyba.


Jól lehet vele keresni, legalábbis jelenleg, de ennek van ára. Egészség károsító hosszútávon, fél analfabéta kollégák, legalja munkakörülmények, problémás megrendelő.


Ideig óráig el lehet ezzel lenni, de évtizedek alatt mentálisan és fizikálisan egyaránt lenyomorítja az embert, nem a nyugodt élet zálogam



2022. szept. 25. 06:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Aki hulye az probalja magat ezzel nyugtatni. En is csinaltam fizikai melot de a 3 diplomamnak nagyon orulok
2022. szept. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Ma már a mai fiataloknak degradáló a munka ez tény, ezért is a szülők azt akarják hogy a gyerekük tanuljon, menjen felső iskolába


Igen ám, de nem mindenki való főiskolára egyetemre, vannak akik nem tehetségesek.

Na ők is sajnos bejutnak főiskolára, valamilyen olyan szakra ami aztán a munkaerő piacon semmit nem ér.


ezen gyerekek/fiatalemberek jobban járnak ha kitanulnak egy szakmát, mert abból jobban meg fognak élni mint egy semmit nem érő diplomávala zsebükben evállalnak valami adminisztativ munkát szinte minimálbérért.


Amugy sokat a segédmunkást, betanítottmunkást szakmunkásnak hiszik.

Az építekézes a szar melókat általában nem a szakmunkás csínálja...

De amugy is rengeteg szakma van ahova nem kell nagy fizikum és jól meg lehet élni belőle.


Sok mai fiatal lenézi a szakmunkásokat(nem is tudják sokan közülük mi is az) nem akarnak dolgozni ezért inkább elvégeznek egy olyan főiskolai szakot ahova sikerül bejutniuk, igy lezs aztán belőlük minimálbéres diplomás...:)


Egy jó szakmunkás kimondottan jól keres, egy büfé szakon végzett diplomás meg mivel semmihez nem ért, dolgozni meg nem akar igy belepunnyad valami betanitott iradai munkába ahol alig keres többeta minimálbérnél


Ezért szokták mondani hoghy jó ha van szakma a kezedben...:)

2022. szept. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
38%

azért, mert igaz.

Közgazdász vagyok, a diplomámmal el se tudtam soha helyezkedni, amikor nagy nehezen sikerült protekcióval, kerestem kb. 100 ezer forintot.

köszi. megérte tanulni.

2022. szept. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%
Sosem volt jó a szakmunka, többségében azok csináljak akik rossz tanulók voltak valamiért. Az hogy most rövid távon volt pár év amikor kicsit jobban tudtak keresni nem azt jelenti hogy mindenki rohanjon átképzezni magát burkolónak, villanyszerelőnek stb... amúgy vége van ennek a jó világnak.
2022. szept. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Önigazolás. Aki képes elvégezni egy egyetemet, bármikor képes kitanulni egy szakmát, fordítva ez nem igaz. Egy demagóg hülye duma az, hogy bárkit ellehetetlenít egy diploma. A hiánya annál inkább.
2022. szept. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Azért diploma és diploma között sok különbség van


Attól hogy valaki nagy nehezen elvégez egy semmi tudást, nem adó szakot és diploma vana kezében, még sokra nem fog menni a munkaerőpiacon...


Szerintem vannak olyan szakok amiket minden átlagos képességű ember meg tudna szerezni... Tehát azt feltételezni hogy akinek diplomája van az egy nagyon okos inteligens ember nem teljesen korrekt elképzelés.

Ugyan akkor az se igaz hogy minden ember "hülye" akinek nincs diplomája.

2022. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%

#5: "Aki képes elvégezni egy egyetemet, bármikor képes kitanulni egy szakmát, fordítva ez nem igaz."


Annyira gazdag a magyar nyelv, hogy biztos van rá szó, hogy ez mennyire nem igaz, de most nem jut az eszembe.

2022. szept. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
A diploma csak a belepo
2022. szept. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%

#7

Miért ne lenne? Az egyetemen egy 6 kredites tárgy anyaga vaskosabb, mint egy egész szakképzésé. Okkal lehet csak 2-3 tárgyat kiváltani vele, ha szakirányú.


Köszönhető ez annak, hogy az egész közoktatási rendszer, különösen a szakképzések, teljesen le van züllesztve. A felsőoktatásban is vannak hatalmas problémák, de még ahhoz képest is baromira szét lett b..va. És zömével tényleg azok mennek oda, akik buták, mint a tök, nem azok, akik egyébként többre is simán képesek lennének, csak épp ez érdekli őket. Szánalmas volt a tananyag okj-n ahhoz képest, amit egyetemen lenyomtak a torkunkon. Néhány konkrét, egyébként egyszerű gyakorlati problémakör jó szájbarágósan kitárgyalva, aztán kalap, kabát. Gondolkodni nem tanulsz meg, csak mechanikusan elvégezni a feladatot. Egy vicc.


Tudom, mert van diplomám és okj-s végzettségem is ugyanazon a területen.

2022. szept. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
32%

Mi az az okj végzetség pubi?:D


A mai oktatásról nem tudok nyilatkozni mert már 25 éve voltam abban a korban...

De mikor én 14 éves voltam(90-es évek eleje) és eljött a ki hova menjen tovább tanulni kérdés... Nálunk az osztályból kb csaka 4-5-ös tanulok mentek gimnáziumba!

És anno a szakmunkásképzőknek is volt vonzereje.

Pl: Azért nem lettem autószerelő, mert az autószerelő szakmunkás iskolákba(budapesten) 4 átlag kellett minimum a bejutáshoz mert kb 10 szeres! volt a túljelentkezés.

Igy lettem aztán központifűtés szerelő:)

Ezt csak azért írom mert a diplomások szt hiszik hogy a szakmunkás az valami 30 órás "okj" tanfolyam.

Én anno 3 évig jártam szakmunkásiskolába. Igaz hogy jelenleg nem pont a szakmámban dolgozom, de hidd el kedves 3 diplomás hogy nem tudnád most elvégezni azt amit egy szakmunkás elvégez, ugyanis azt is meg kell tanulni, Amugy az igazi szakmákhoz mindig társul egy felsőfokú képesítésű (általában mérmöki) szintje is.

A gyakorlatban ez ugy zajlik egy munkahelyen hogy a fönök én esetemben pl egy épületgépész mérnök aki kiadja hogy mit kell megcsínálni, én a szakmunkás meg megcsínálom.

A mérnök fönököm aki ráadásul még nő is, kb fingja nincs mit hogy kell amugy megcsinálni, csak elméletben. Tehát ő nagyon tudja a sok maszlagot amit az egyetemen tanult, de nekem mint szakmunkásnak kell a munkát ténylegesen kivitelezni...

Ő amugy nem tudná megcsinálni még ha akarná sem:D

Életében nem volt méga kezében sem szerszám sem nem volt olyan helyzetben hogy a terveket a gyakorlatban kelljen megvalósítania.


És amugy még valami...

Mikor én nyikhaj pályakezdő voltam, akkor a mérnők, a fönök elismerte a jó szakmunkást, sőt ha ugy adodott akkor a tanácsait is megfogadta.

Ma azt tapasztalni hogy a mai diplomások csak az irodáikban pöfeszkednek, verika mellüket a diplomájukra de semmit nem hajlandók dolgozni.

Régen ez nem igy volt.

Szerintem az oktatás miatt is lehet, régen jobb volt az oktatás mint ma.

Minden szinten!

2022. szept. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!