Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dm drogériákban hogyan van a...

Dm drogériákban hogyan van a munkaidő felosztva?

Figyelt kérdés
A legtöbb helyen hétköznap ugye 8-tól este 7-ig vannak nyitva és nem értem, hogy most akkor reggeltől estig ugyanazok az eladók vannak ott vagy van műszakváltás?Mert nehéz elhinnem, hogy 11 órán keresztül ugyanazok vannak ott de akkor meg hogyan jön ki a műszakváltás?

2022. dec. 14. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a dm-ben hogy van, de én egy ruhaüzletben úgy dolgoztam heti 40 órában, hogy heti 4 napot nyitástól zárásig. Reggel 9kor kezdtünk és este 8kor zártunk. Ez ugyebár 11 óra, de 2x fél óra szünetünk volt, így 10óráztunk, mert a szünetet nem fizették... Annyiból tetszett, hogy heti 3 nap voltam otthon, de eléggé kihasználtak minket, a főnök nem dolgozott, csak az irodában csücsült nap 4-5 órát (de azért mindig beírta magát 8 órába)... plusz nem volt kellemes egész nap állni, cipekedni, fel le szaladgálni.
2022. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Rossmannrol tudok nyilatkozni 8-6-4 muszakok vannak. Ha nagy a hajtás (glamur napok,karácsony ) akkor kell 10-12 orazni. Hétvégén vannak hosszabb muszakok,bolttol függ.
2023. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1es vagyok: Azóta dm-ben dolgozom. Itt is úgy van, hogy egész napozunk. Szóval nyitástól zárásig heti 4 nap, viszont csak 45 perc szünet van, amiből 15-öt fizetnek. Ez sokkal könnyebb, mint egy ruhabolt, nehezebb is bejutni. Itt fizetik a műszakpótlékot, jobb a fizu. Szigorúbb szabályok vannak, de betartható minden.

Egyik barátnőm melózott Rossmannban, egy kisebb üzletben, ott úgy volt, hogy vagy délelőttös voltál (nyitás előtt 1 órával hamarabb ott kellett lenni) vagy délutános. Szerintem kisebb dm üzletekben is így van.

Mindkét helyet saját kasszád van, szóval a műszakváltás könnyű.

2023. márc. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!