Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 2 éve volt utoljára bejelen...

Ha 2 éve volt utoljára bejelentett munkám, akkor is kellenek az előző munkahelyi kilépő papírjaim az új munkahelyemen?

Figyelt kérdés
A TB kiskönyvemet nyilván viszem. A többi papírom is makulátlanul megvan az előző munkahelyemről, a kérdésem az, hogy kellenek-e így is a kilépő papírjaim az új helyen, ha azóta (2021 eleje) nem dolgoztam bejelentve sehol?

2023. febr. 9. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatók a leszámolási papírok között állítanak ki egy olyasmit, hogy "munkáltatói igazolás munkaviszony megszűnésekor".

Ezen az igazoláson, vagy annak mellékletében szerepelnie kell, hogy van-e jogszabály szerint a bérből letiltásod.

Az új munkáltatónak valójában ez a legfontosabb része az igazolásoknak, mivel ha van, akkor azt ő köteles továbbfolytatni a nála számfejtett béredre.


Ha a dolgozó semmilyen papírt nem hoz előzményként, akkor írásban, felelőssége tudatában nyilatkoztatom, hogy nincs bérből letiltása. Ha mégis van, akkor a felelősség onnantól kezdve őt terheli, nem pedig a munkáltatót. Ugyanis a munkáltató készfizető kezesként felel a le nem vont/át nem utalt letiltásért.

Nyilván ezt nem tudja teljesíteni, ha a dolgozó nem adja le az előző munkáltató által kiállított igazolásokat.


A TB-kiskönyv egy keresőképtelenség esetén kellhet. Mivel az alapján állapítható meg sok minden feltétel például egy táppénz folyósításához.

Nem azért állítanak ki ilyen iratokat, hogy legyen mivel begyújtani. :)

2023. febr. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell
2023. febr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, csak mindig az adott adóévre vonatkozó, hogy a jövedelemigazolásodat meg tudják majd írni a következő évre, vagy ha kilépsz. Abból látják, hogy évközben mettől meddig voltál bejelentve, és az szerint számolják a sajátjukat amikortól átvettek.
2023. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pl: Én tavaly mondtam fel December elején, igy az enyém se kellene, ha most el akarnék helyezkedni.
2023. febr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyes válaszban megírtam, hogy miért kellhet az utolsó munkáltatótól a munkáltatói igazolás. Letiltás miatt...
2023. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!