Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy idős házaspár tartozást...

Ha egy idős házaspár tartozást halmoz fel, de mindenkivel kedvesek, ha nem ad nekik pénzt az ember, akkor elhordják mindennek, mikor nem hallja, majd a családtagok ezzel kapcsolatban zaklatják a környezetüket. Ti adnátok pénzt, ha nem érdemlik meg?

Figyelt kérdés
Nem is akartok adni, de évek óta ez a téma, hogy rosszul élnek.
2023. máj. 17. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem adok senkinek pénzt, max. anyámnak és azt nem is várom vissza.
2023. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, mikor nemet mondasz, akkor derül ki milyen ember a másik. Minden helyzetben, kapcsolatban, mindenkire érvényes.
2023. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Nem . Volt egy műsor hogy koros pár miként csalt ki 10en milliókat (sem tanu semmi hivatalos papírok) . 5 esetben volt pozitiv tapasztalatom a többi link hazug nyavalyás senkiházi vagy ravasz prosti próbálkozás .
2023. máj. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető szabály, hogy akkor adok kölcsön valakinek (akér pénzt, akár használati tárgyat), ha tudom nélkülözni a dolgot, és akár ajándékba is odaadnám. Mert lutri, hogy visszakapom-e.

Vannak ezzel nagyon jó tapasztalataim, pl. egy barátomnak adtam kölcsön, mikor szarban volt, kivágták az albérletéből, kaucióra kellett a pénz. Nagyon ígérte, hogy majd visszaadja. Eltelt egy hónap, két hónap, három hónap, és nem adta vissza. Viszont sosem hagyott fizetni, ha együtt mentünk valahová, én magamban elkönyveltem, hogy oké, azt a pénzt sosem látom viszont, de nem is baj, hiszen nem kölcsönbe is odaadtam volna, de mondom biztos szarul érzi magát, hogy nem adta meg, és ezért hív meg minden alkalommal, így "törleszt". Aztán kb. fél évre rá kapott egy jobban fizető munkát, átjött, és egy összegben odaadta, hogy köszöni a türelmem, most tudja visszaadni.

Viszont, ha valaki kölcsönkér, és nemet mondasz, és erre úgy reagálnak, ahogy a kérdésben van írva, akkor k. anyjukat. Ez kb. olyan, mint mikor odajön a kéregető, és Isten áldjon meg, csak adjál pénzt, aztán ha nem adsz, akkor elátkoz. Nyugodtan mondd meg nekik, hogy semmivel sem jobbak, mint az utcán kolduló csövesbánatok, azok közül is csak a rosszabbak viselkednek így. Kijük vagy egyébként nekik, hogy tőled várják a megoldást arra, hogy ők rosszul élnek? Mert pl. anyámnak, testvéremnek, bárkinek úgy adok pénzt, ha kér, vagy ha nem mondja, de tudom, hogy rászorul, hogy azt sosem várom vissza. Engem is sokszor kisegített anyám, mikor diákként hó végén már nem maradt pénzem, vagy én is épp költözés előtt álltam, és kellett volna pénz kaucióra. Öcsém fiatalabb, mint én, ő most jár ebben az életszakaszban, hogy random kell neki pénz néha, és nem kérem vissza. De csak úgy idősebb rokonoknak, pláne, ha ilyen követelőzőek, valószínűleg én se adnék, aztán hordjanak el, aminek akarnak, nem engem minősít, hanem őket.

2023. máj. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!