Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem kell csodálkozni ha egy...

Nem kell csodálkozni ha egy ilyen cég tök veszteségesen működik?

Figyelt kérdés

Nagy multi cégek, nem egy családi vállalkozás. Vezetőből kb dupla annyi van tartva, mint amennyire tényleges szükség lenne. Ha valamelyik részleg átmenetileg vezető nélkül marad átszervezés vagy felmondás miatt, kb fel sem tűnik senkinek, mert a melós tudja hogy mi a dolga. Viszont a melós munkája ténylegesen hiányozni fog arról a részről ha nincs ott. Ja és ezeknek az agyoniskolázott okostóniknak havi pár napon kívül nincs kötelező jelenléte. Akkor jön be, akkor megy haza amikor akar, csak a havi óraszáma legyen valahogy meg. Gyakorlatilag nincs jelentősége hogy dolgozik-e vagy nem. Ezzel szemben a katasztrofális gazdasági teljesítmény miatt a melósokat rémisztgetik leépítéssel. A vasaltinges semmirekellőket meg ugyan úgy tartják a semmire.


Ezek után miért csodálkoznak hogy hatalmas veszteségeket termel csak a cég? Ha ennyire nagy a baj, miért nem azokból építenek le? Kitesznek kettőt, az már annyi mintha 4 vagy 5 melót küldtek volna el, csak azoknak a munkájának a hiányát ténylegesen meg is érezné a vállalat.


2023. jún. 23. 20:15
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%
Gondolom mindenki hülye, de van egy kiváló helikopter.
2023. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, ha te is ott dolgoznál, szerintem te is vakarnád a fejed, hogy itt mindenki...?
2023. jún. 23. 20:31
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez tényleg nem vicc. Sokszor még a vezetők is vakarják a fejüket, hogy milyen dolgokkal állnak a még feljebb lévő országos és területi nagyokosok. Mintha cipőragasztóval és kannásborral keverték volna a kokaint, miközben workshopoztak.
2023. jún. 23. 20:41
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
nem hát
2023. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy ez a cég Magyarország amit így leírtál :D
2023. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Balu Bt. már Balu Corporation lett?
2023. jún. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem senki nem csodálkozik, hogy egy ilyen cég veszteségesen működik.


Alapítottunk egy gazdasági társaságot kb. 20-an. Mindenki full dolgozott benne, mivel tudtuk, ha van nyereség, lesz osztalék is fizetve. Megvolt a csapatszellem, vidáman húztuk együtt az igát. Rohamosan fejlődött a cég. Majd elkezdtek nyugdíjba menni többen, és kiszálltak a cégből. Ezzel nem is lett volna gond, de kiesett a "fék" a rendszerből, és az a 2-3 fő, aki maradt, csak önös érdekét nézve vezette tovább a céget. Ölték is egymást rendesen. Majd felnőttek a gyerekeik, nyilván hozták őket a céghez. Akkor már láttam, hogy baj lesz, így én is kiszálltam belőle, mint tag, de továbbra is ott dolgoztam. A rokonság magas fizetésért semmit nem tett le az asztalra, csak igényeik voltak. Megtehették, mert apuci/anyuci volt a főnök. Tehát plusz 4 főt eltartott a cég, akikre semmi szükség nem volt. Ilyen felállással borítékolható volt a "csőd". Felszámolás lett a vége, pedig ha jó gazda módjára vezették volna a céget azok, akiknek ez volt a dolguk, akkor még mindig működhetne.


Én alapítottam egy másik vállalkozást utána. Nálam alap, hogy rokonokkal nem vagyok hajlandó együtt dolgozni.

Miért is nem?

1./ Nem képesek szétválasztani a magánéletet és az üzleti életet.

2./ Otthon állandó veszekedés lenne a cég miatt.

3./ Nyilván én sem kezelem ugyanúgy a rokonokat, mintha idegenek lennének. Üzletben pedig nincs szerelem...

2023. jún. 24. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Ez a kérdés tipikusan a Melós Pisti mindent jobban tud. Te egy egyszerű melós vagy és nem látod az amit a vezetők. Te azt látod hogy a vezetők alig járnak be és közben meg nemntudhatod mit csinálnak HO-ban.



Ha nem vagy megelégedve akkor keress egy másik céget.

2023. jún. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" és közben meg nemntudhatod mit csinálnak HO-ban."


Tudjuk. Jószerivel semmit. Nálunk azért is állították le a HO-t.

2023. jún. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!