Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi magyarokról véleménye...

Külföldi magyarokról vélemények? Nekem sajnos több nekifutásra is az a tapasztalatom, hogy elsőre minden szép és jó, igéretes együttműködések, majd amikor az első átverésnek nem ülsz fel kapcsolatmegszakadás és a neved lejáratása kezdődik meg...

Figyelt kérdés

Többször is nekifutottam már több irányból mindig ez lett a vége.

Mindig jönnek a jó ajánlatok, csodás együttműködések, ígéretes barátságok. Majd szinte mindig jön egy átverés.

Egy rossz ajánlat amit nem veszek fel.

Aztán utána már csak annyi marad, hogy minden szó amit addig beszéltem az illetővel, minden tervem, minden kapcsolatom elkezdik a hátam mögött keményen kaszabolni. Minél jobban tönkretéve a nevem, hogy ő tűnjön fel tiszta, jó színben és természetesen én, a majdnem átvert vagyok a rossz gonosz.


2023. aug. 19. 18:22
A kérdező szavazást indított:
igen, ez szokott lenni
nem
9 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:

Üzleti szempontból kérdezem.

Arra gondoltam, ha már a magánéletben át tudtak verni meg be tudtak kavarni, akkor ha egy szakági szolgáltatást nyújtok. Mondok egy példát, fényképezéssel foglalkozom és erre építek kapcsolatokat, akkor csak nem tudnak átverni meg tönkretenni de így is megteszik.


Most az egyik ilyen szuper kapcsolatom jött azzal, hogy mennyi ilyen meg olyan fotózása lesz majd ha én ott vagyok az országban (példának írom, nem fotós vagyok)

Van is egy első munka amit ő ingyen vállal el, van-e kedvem segíteni benne.


Hát mondom persze 400 euroért én segítek, de ingyen nem. Na eddig tartott a nagy kapcsolat. (biztos ő sem ingyen vállalta el) utána csak annyi volt, hogy bárkivel beszéltem, hogy kellene-e neki fotózás az emberek fele letiltott. Gondolom az illető akinek "ingyen" kellett volna dolgozni talált egy olcsó fotóst rólam meg elkezdte terjeszteni, hogy csaló vagyok, hogy mondjuk ő megcsináltassa a fotót valami szamárral 100 euroért és árulhassa 200-ért, de én semmiképp ne tudjam 400-ért eladni a magamét.

2023. aug. 19. 18:25
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi magyar vagyok /részben/ de nem értem, mi a kérdés, vagy a pénzügyi vonatkozása. Minden országban vannak jobb és rosszabb arcok, kár általánosítani.
2023. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos jó kivétellel nem találkoztam. Valamilyen módon szinte mindenki át akart verni, vagy el akart nyomni. Aki nagy helyi arc volt annak az volt a célja, hogy nekem ne legyen szavam. Aki pedig üzletelt az megpróbált lehúzni és ha nem tudott akkor lejáratta a nevem. Ennél többet nem tudok írni. Ennél tisztábban megfogalmazni sem tudom.


A helyi külföldiekkel pl franciákkal, németekkel kevesebb ilyen problémám volt, bár velük meg jóval kevesebb "kihagyhatatlan ajánlat" merült fel. Mégis sok mindenben segítettek és nem vártak el cserébe semmit.

2023. aug. 19. 18:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyi magyarokkal hasonlóak a tapasztalataim. Sok haszonleső, érdekember van köztük. Az összes kiköltözött magyar ismerősöm tisztességes, tanult ember, aki nem véletlenül Nyugat-Európában találta meg a számítását.
2023. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Értem, azazhogy nem. Személy szerint senkit nem vertem át, meg keresek meg ajánlatokkal, bár nem tudom, mennyire férek bele a külföldi magyar kitételbe, csak az egyik nagymamám volt magyar származású. Sajnálom, ha rosszak a tapasztalataid.
2023. aug. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hány külföldi magyarral volt üzleti kapcsolatod a néhány millióból?
2023. aug. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Te már megint az az ember vagy aki pár hónapja is heti szinten tett fel ilyen kérdést, hogy a külföldi magyarok le akarják húzni meg a nagykutyák elnyomni és egyéb baromságok?


Én Floridában élek, amerikai férjem van, nem keresem szándékosan a magyarok társaságát de az égvilágon semmi gondom nincs velük. Csak azért mert valaki magyar az ugyanúgy lehet szimpatikus és unszimpatikus is. Csak azért mert magyar valaki az nem lesz automatikusan sem a barátom sem az üzleti partnerem pusztán azért mert annyi közös van bennünk hogy mindketten külföldön élünk...


A kérdésre válaszolva én is találkoztam számomra nem szimpatikus magyarral, de javarészt teljesen normálisak, arányaiban nézve pedig semmivel nem rosszabb a "jó-rossz" arány a magyarok esetén mint az echte amerikaiknak vagy az itt élő más nemzetiségűeknek.

2023. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!