Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha jelzálogot törlesztesz...

Ha jelzálogot törlesztesz akkor amellett mennyit raksz félre havonta?

Figyelt kérdés

Eddig mindig nagyon minimalistán, spórolósan éltem. Most kezdem el a saját lakás vásárlást. Az eddig albérletre kidobott pénz jelentős része saját tőke lesz ezután.


A kérdésem az, hogy aki hasonló cipőben volt mennyire kezdett kicsit többet költeni ezután pl utazásra stb?

Eddig mindig bűntudatom volt, ha magamra költöttem a saját lakás (vagyon stb) helyett.

Most viszont hogy 'automatikusan' törlesztek egy lakást már alapjáraton is, szívesen utazgatnék/szórakoznék többet.



2023. okt. 12. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én spórolok, de nekünk további céljaink vannak, amihez pénz kell. Őszintén: már unom, szívesebben nyugiznék már és élvezném az életet. Szerintem ha megteheted, utazgass meg csinalj amit akarsz. Szórni nem kell a pénzt hiszen előtörleszteni is jó dolog meg kell a tartalék, de ha teljesítettél egy ekkora célt akkor megérdemled a jutalmat.
2023. okt. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

(Saját lakás amortizáció + hitelkamat + saját tőke elvárt alternatív hozama = bérleti díj.


Semmit nem változott a helyzeted, hiszen most kevesebb pénzed marad pénzügyi befektetésekre, amik jobban hoznak és likvidebbek, jobban diverzifikálhatók mint egy db ingatlan vagyontárgy.


Ha most megszűnt a bűntudat, akkor eddig sem volt indokolt.)

2023. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem változott, mert szívesen mennék a következő ingatlanba. (Lakásból kertesházba)
2023. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem pár hónapot-vagy fél évet adj magadnak, kicsit engedd el magad. Persze ne szórd ész nélkül a pénzt, de azért engedj meg magadnak több dolgot, mert az örökös spórolás és sem egészséges. Ismerek olyat, aki mindig spórolt, aztán hirtelen meghalt 50-es éveiben. Mindig úgy gondolkozott, hogy idős korában majd lesz pénze mindenre és majd akkor enged meg magának dolgokat, azt meg sajnos nem élte meg. Így kár volt egy életen át mindenen spórolni, mindent otthon készíteni stb.

Én is spórolos vagyok, nekem még lakásra sincs kilátásom jelenleg. De azért az a legfontosabb, hogy jól érezzem magam, mert az időt nem kapom vissza.

2023. okt. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!