Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Atót lefoglalózta de nem jött...

Atót lefoglalózta de nem jött el a szerződéskötés időpontjára, mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Az autómat lefoglalózták de a szerződéskötés megbeszélt időpontjára nem jött el, telefonban azt mondta mégsem kéri Mondtam neki akkor megtartom a foglalót de szerinte nem jogos mert nem tudom bebizonyítani hogy nem jött el és ő úgyis azt mondja majd a bíróságon hogy én nem mentem el.Itt nics ugye ügyvéd aki tudná bizonyítani ki nem ment el.Hogy bizonyítsam be hogy én jelen voltam a megbeszélt időben és helyen.Csináltam fotókat a helyről óra dátummal ellátva az elég lesz?
2023. okt. 24. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs teendő, a pénz a tiéd. Ez a foglaló.
2023. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te meg letagadod, hogy adott foglalót.

Amúgy rohadt egyszerűen lehet bizonyítani, hogy nem volt: ha ott lett volna megvette volna az autót

2023. okt. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
Ha a vevő nem jött el egy megbeszélt időpontra, az még nem elég a foglaló megtartásához. De ha nem akar szerződést kötni, az igen. Hívd fel két tanu jelenlétében, hogy akkor megveszi-e az autót, vagy sem? Ha így bizonyítani tudod, hogy elállt az üzlettől, akkor tied a foglaló.
2023. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

És a tanuk aláírhatnak egy nyilatkozatot, hogy felhívtad a .... számot. A beszélgető fél nem tagadta, hogy ő X Y és azt mondta, hogy nem kéri az autót. Csak ennyi.

A foglalóról gondolom van előzetes szerződés.

2023. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
van szerződés igen, de a telefonba nem mondja meg hogy nem kéri a határidő lejárt ő meg húzza az időt, ez meddig mehet?
2023. okt. 24. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!