Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora a nettó vagyonotok és...

Mekkora a nettó vagyonotok és minek köszönhetitek?

Figyelt kérdés

Tehát a kintlévőségek (tartozások, hitelek, kölcsönök összege) kivonva abból, amitek van. Pl. ha van egy 50 millióért eladható(!) ingatlanotok, mínusz 30 milliónyi fennmaradó lakáshitel (ha mindent rendben fizetsz), akkor 20 millió a nettó vagyon. Ha anyátoknál laktok, de van 50 milliótok állampapírban, akkor 50 millió a nettó vagyon és így tovább.


Szóval

- Mennyi a nettó vagyonotok?

- Hány évesek vagytok?

- Mi a végzettségetek és/vagy milyen területen dolgoztok (nem feltétlenül releváns egymással a kettő, engem az a rész érdekel, miből van havi elkölthető bevételetek).

- Melyik országrészben, városban laktok? (ingatlanvagyon esetén hol vannak ingatlanok)

- A szüleitekről, családotokról mit érdemes tudni? Főként olyanok érdeleknek, hogy mi az ő végzettségük, mennyire volt jó a neveltetésetek (pl. olyanok érdekelnek, ami a vagyonépítés szempontjából releváns, tehát attól, hogy utáljátok a nevelőapátokat, mert erőszakolt/sebhelyesre vert még ne állítsátok, hogy nem köszönhetitek neki, ha rátok hagyott 100 milliónyi ingatlanvagyont vagy kifizette a diplomátokat (amivel x éves korotokra y vagyont halmoztatok fel még úgy is, hogy milliókat költöttetek pszichológusra, vagy csórók voltak és semmijük nem volt, de nagyon olvasott, művelt emberek voltak, akik folyamatosan motiváltak, hogy tanulj, juss az életben valamire, így kés a vajban ment az ösztöndíj, mert míg más Disney meséket nézett, ti olvasóesteket tartottatok az utcai lámpa fényénél, mert azon is spóroltatok. Esetleg semmit nem tettetek bele az életetekbe és még a szüleiteket is ti pénzeltétek, csak bejött valami tuti buli, amiből lett egy csomó pénz, amit egy hirtelen ötlet miatt jó helyekre fektettél és azóta fut a szekér és lett egy erőskezű nő mellettetek, aki odafigyel, hogy ne költsétek mindet drogokra, piára meg medencés bulikra.



2023. okt. 28. 20:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
45%
70m, 30 eves, IT, BP, okes csalad tamogattak egyetem vegeig. A vagyonom en halmoztam, volt par jo befektetesem + karrierbe is szepen haladtam. Elmult 2 evben 20 es 30m-et sikerult felretenni, a tobbit elotte, sikerult egy eleg jo amcsi melot megfogni, elotte se kerestem rosszul de ez kb minden anyagi remenyem valora valtja. Ha sikerul lehuzni 5 evet akkor valoszinuleg keresek valami erdekesebb melot
2023. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%

180m körül, nyilván pontosan nem lehet meghatarozni, mit mennyiért lehetne eladni.

Budapest.

Értelmiségi polgár család.

Magam értem el amim van, a család nem segített benne.


Igazából még pár év és szeretnék passzív jövedelemből élni. Akkor csak utazni fogok.

2023. okt. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%

44 millió

Ingatlanom egy van egy dél-olaszországi kis lakás amit nyaralóként használok értéke kb 20 ezer euro ezt napi árfolyamon bele is számoltam a fenti összegbe.

31 éves vagyok.

Érettségire épülő képzéseket végeztem, auditor vagyok egy elég specko területen amit nem neveznék meg.

Szüleim 8 általánost végeztek és mélyszegénységben nőttem fel.

2023. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
Kereken nulla forint, mivel nem a nevemen vannak a tartozások. Nem lesz örökségem. 30 fölötti vagyok.
2023. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Dávid ***** válasza:
54%

Itt nyílván azok fognak válaszolni, akik szívesen válaszolnak ilyen kérdésre .


Nekem 64 millió forint, de sosem kerestem jól és nyugdíjam sem lesz.

A szürkegazdaságban dolgoztam angoltanárként (350.000.-Ft nettó/hó a covidig de nem fizettem KATA-t (adót) sem.


A szüleim 6 millióval támogattak, plusz szinte ingyen lakhattam náluk 35 éves koromig, 3 évvel ezelőttig.


15 évig nem költöttem se autóra, se albérletre, se tömegközlekedésre, se utazásra (egy-két kivétel belföldön), se ruhákra (csak second-hand vagy örökölt), a mostani telefonom is 30.000.-Ft és használom majd pár évig.


Az utcsó 3 évben külföldön dolgoztam szezonmunkában.


De mindig minden pénzt részvénybe fektettem. Most 63,5 millióm van az ERSTE Brókeren és 350.000.-Ft készpénz. Autóm/lakásom nincs.

2023. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
9%

-270 millio Ft

-32 eves

-proginfo

-full stack fejleszto

-Bp-en elek es itt is vannak a lakasaim (1 amiben lakom, 3 pedig IT-n kivulieknek berbe adva), de kedvezobb adozas miatt Romaniaban van a bejelentett lakcimem

-szuloi segitseg: meg 6 eve egy kislakast vettek nekem Bp egyik felkapottabb keruleteben

2023. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%

38 éves vagyok. Nettó vagyonom:


- lakás: kb. 65 mio - nincs hitel

- állampapír: 60 mio (a következő másfél évben kb. 18 mio hozamot termel)


Gazdasági területen dolgozom (nem vagyok vezető). Minden bevételem bérből van. Nyugati országrész. Édesanyámnak érettségije van, édesapámnak még az sem. Amim van, mind én halmoztam fel. Anno, amikor a lakást vettem, ugyan kaptam kis támogatást a szüleimtől (pár millió), de nem lett volna rá szükségem, mert hitelbe is felvettem volna. Ami még hozzásegített ehhez a vagyonhoz, hogy mai szemmel nézve viszonylag sokáig laktam otthon. Nem éreztem szükségét, hogy 18 évesen elhúzzak. De nyilván beleadtam a kasszába, amit kellett. Ami a neveltetést illeti, nem volt semmi extra, nem jártam semmilyen külön tanfolyamra. Magamnak tanultam. Általános, középsuli, főiskola. Mellette pedig nyelv. A takarékoskodást egész kiskoromtól kezdtem. Még a búcsúpénz felét is félretettem. Főiskolán ösztöndíjat is, nyári munka utáni pénzt is.

2023. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

-a nagyszüleimtől örököltem Szentendrén egy családi házat (a szüleim lemondtak róla a javamra) aminek az értéke kb 150 millió

-rendelkezem Bp-n saját ingatlannal aminek az értéke 60 millió

-megtakarításom 25 millió

-orvosi egyetemet végeztem és szemész orvosként praktizálok egy magánklinikán


-34/N

2023. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Kb. 1 millió (de ebben benne van a lakáselőtakarékosság is)


21 éves vagyok.


Budapestre járok egyetemre, de egy agglomerációs városban élek, tehát ingázom.


Egyetemista vagyok, a későbbiekben tanár leszek (azaz nem fogok tudni olyan vagyont építeni, mint az előttem szólók).


Támogató környezetből jöttem, mindkét szülőm munka és 2 gyerek mellett szerezte meg az érettségit. Velük lakom még mindig. Anyagilag is támogatnak: ciki vagy nem ciki, még mindig kapok zsebpénzt, aminek a nagy részét ugyan félreteszem, de nyilván kell tömegközire is valamennyi.


A következő évi tervem, hogy spórolok 2 millió forintot (Amúgy milyen kisszerű embernek érzem magam ettől, hogy nekem 2 millió a tervem ahhoz képest, hogy itt van olyan, akinek 20 millió a terve, és még reálisnak is tartja😅. Nekem meg egyáltalán nem biztos, hogy össze tud jönni 2 milla. Jó, értem, hogy nekik van végzettségük meg idősebbek nálam.)

2023. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%

- nettó vagyon

Szeptember 30-án ezer forintban:


Pénzeszközök 8.027

Értékpapírok 28.389

Követelések 2.745

Egyéb javak 2.603

Adósság -1.175

________________

Nettó vagyon 40.590, ez az elmúlt kb 8 év elsődlegesen munkajövedelemből, másodlagosan tőkejövedelemből felhalmozott megtakarítása.


-32 éves,

-Könyvelő vagyok 🤣

-Budapesten élek

-a családom nem különösen jómódú, nélkülözni nem kellett, egy gondtalan gyerekkort köszönhetek a szüleimnek. A létfenntartásom költségeit viselték 24 éven át és később sem számlázták ki, ami mai értéken ~49.056 ezer forint, így ezt nem kellett adósságként beemelnem a mérlegbe. A közoktatás igénybevétele során az általános iskola és a gimnázium rám eső költségeit nem lehet meghatározni megbízhatóan. A felsőoktatásban az állami támogatás/ösztöndíj, amiben részesültem, az 3.559 ezer forint amelyből visszatérítendő 0. Adó formájában már bőven visszatérült ennek ellenére.

2023. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!