Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most vegyek állampapírt vagy...

Most vegyek állampapírt vagy várjam meg a jövő évet?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam vennék most 500ezerért prémium magyar állampapírt gránit bankon keresztül, jövő januárban jár le a bankbetétem és később nagyobb összeget is betennék ha 18%lesz a kamat.

Ha most be rakok 500 ezret 14,75% kamaton, akkor jövőre annak is fel fog emelkedni a kamata vagy marad ugyan annyi?



nov. 20. 17:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Felemelkedik a kamata annak amit beraksz most
nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Meg lennék lepődve, ha jövőre lehetne venni 18%-os állampapírt. Egyre rosszabbak a pmáp feltételei és jövőre szerintem nem is lesz kapható, mert nem éri meg az államnak.
nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
2 es te eleg penzugyi analfabeta lehetsz :)) ez nem ugy mukodik hogy az allam egyet dont es bezar a bazar...
nov. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%

@17:57


Inkább meg se szólaltál volna, de így bárki láthatja, hogy fingod nincs róla miről beszélsz.

nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
#3,4, fogadhatunk vaze... fog e jövőre az állam olyan állampapírt árulni 6-8%-os infláció mellett, ami egész évre 18%-ot fizet. Csak annyit írtam, hogy meg lennék lepve ha így lenne. Aki tud még idén vásároljon be. Volt már rá példa, hogy szüneteltették a pmápot, vagy tovább rontottak a feltételein, mint ahogy folyamatosan rontottak rajta idén. Inkább gondolkozzatok, mielőtt nekiálltok analfabétázni..
nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%

Te tényleg nem érted...


Vágod hogy tök mindegy hogy 6-8 vagy 18%-os hozam, ha annak a nagy része csak a múlt évi inflációt fedezi. Reálhozamként maximum az a 0,25%-os kamatprémium értelmezhető.

nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
veled hiaba fogad barki, ahhoz is ha caak ennyire ertesz akkor nincs mirol beszelni...
nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%

Jól van szakik, jövőre találkozunk és meglátjuk. Ha pl. jövő márciusban még lehet olyan pmáp-ot vásárolni, ami 18% kamatot fizet 2024-es évre akkor elismerem, hogy nem értek hozzá.

Az államkincstár úgy bűvészkedik az állampapírok kibocsájtásával, ahogy akar és neki tetszik.

(btw idén én is bevásároltam olyan 20 millióért)

nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Ne a bankon keresztül vegyél, hanem ingyenes államkincstáron keresztül.
nov. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%

Senki nem mondta hogy lehet jövőre 18%-os állampapírt venni, de nincs is jelentősége hogy lehet-e.


Fel tudod fogni a különbséget egy nominális és reálhozam között? Mert egy azonos kamatprémiumú 18% meg 1% kamatot fizető inflációkövető papír között pontosan ugyan annyi.

nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!