Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most vegyek állampapírt vagy...

Most vegyek állampapírt vagy várjam meg a jövő évet?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam vennék most 500ezerért prémium magyar állampapírt gránit bankon keresztül, jövő januárban jár le a bankbetétem és később nagyobb összeget is betennék ha 18%lesz a kamat.

Ha most be rakok 500 ezret 14,75% kamaton, akkor jövőre annak is fel fog emelkedni a kamata vagy marad ugyan annyi?



2023. nov. 20. 17:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"jövő januárban jár le a bankbetétem és később nagyobb összeget is betennék ha 18%lesz a kamat." írta a kérdező, én meg erre reagáltam. Nektek szerintem valami értelmezési problémátok van.


Mi köze van ennek a reálkamathoz...a lényeg megint leírom, csökkenő inflációs környezetben az államkincstár nem fog kiadni olyan állampapírt, ami jóval magasabb kamatot fizet, mint az aktuális infláció. nyílván nem érinti a már kiadott sorozatokat és nyílván lehet vitatkozni, hogy mennyi is a valós infláció meg reálhozam, ha van, de nem erről beszéltem.

2023. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Eközben amíg itt őrjöngtök ezeken a 0,25% reálhozamokon, addig bull marketen akármelyik top 50-es Coin egy héten belül visszahoz neked minimum 10%-ot reálértéken kriptopiacon. XD
2023. nov. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"addig bull marketen akármelyik top 50-es Coin egy héten belül visszahoz neked minimum 10%-ot reálértéken kriptopiacon."


Aztán a következő héten meg minden pénzed bebukod valami ragpull shitcoinnal. 🤡

2023. nov. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 krwkco ***** válasza:

" a 0,25% reálhozamokon"

A kamatprémium nem egyenlő a reálhozammal. A reálhozam a BEFKTETÉSI IDŐSZAK alatti infláció és a kötvény hozamának különbsége. Jövőre az infláció várhatóan 10% alatt lesz. A PMÁP kamata pedig 18% körül.

2023. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 krwkco ***** válasza:
100%

És igaza van 2-esnek. Semmi nem garantálja, hogy jövőre ugyanilyen feltételekkel lesz majd PMÁP. Tehát a kérdezőnek emiatt sem érdemes várnia egy napot sem, ha 2033/i-t akar venni.

[link]

#3

"ez nem ugy mukodik hogy az allam egyet dont es bezar a bazar..."

Pedig pontosan így működik. A 2031/i-nél is ez volt. Az államkincstár honlapján megjelent egy közlemény, hogy pár nap múlva már nem lehet majd 2031/i-t venni. Aki nem figyelt vagy nem volt szabad pénze, lemaradt róla.

2023. nov. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azoknak akik lehurrogták a 2-es pontban írt válaszom:

[link]


Szóval még kb egy hét és kifújt a jövőre 18%-ot fizető állmpapírnak, lesz helyette 9,9%-os. Szóval akinek van pénze az ne a jövő évet, de a jövő hónapot se várja meg. Ezt a kérdezőnek üzenem. Aki meg a tanácsomra analfabétázott ez tanuljon meg szöveget értelmezni vagy úgy általában.. gondolkodni...

2023. nov. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 krwkco ***** válasza:

#16

Gratula. Hamar kiszúrtad a hírt. A gazdasági sajtóban is csak 20 perccel korábban jelent meg. :-)

2023. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!