Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hagyatéki eljárás elévülhet?

Hagyatéki eljárás elévülhet?

Figyelt kérdés
Nevetséges dologról van szó. Az másik örökös nem tart igényt semmire, de amúgy is csak a szüleim közös bankszámlája van. Anyám nem használhatja a felét, kb. 200 ezer forintról lehez szó. Mi lenne ha 0 forint lenne rajta? Vagy ha levesszük róla mindet apám halála előtt? Mennyi a díja egyébként egy ilyen eljárásnak? Röhej

2023. nov. 21. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtál az teljesen érthetetlen katyvasz.

A hagyaték megosztása nem évül ez, az úgy érvényes, ahogy van. Arra van lehetöség, hogy valaki lemondjön a részéröl, ezt kérvényezni kell, amennyiben a hagyatéki tárgyaláson nem tette meg azonnal. Ilyenkor új hagyatéki eljárás indul, ahol a többi örökös közt megosztják ezt a részt is.

Viszont a bankszámla-témát nem lehet értelmezni, ha a szüleidnek közös számlája van, akkor vagy mindkettö aláírása kell a pénzfelvételhez, vagy egyik is elég - ez a szerzödésböl kiderül -, eszerint vehet le róla pénzt az egyik vagy másik fél.

Mivel azt nem írtad, ki volt az örökhagyó és kik az örökösök, ezért nem lehet pontosabb választ adni

2023. nov. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Anyàm nem hasznàlhatja a felèt"

" apàm halàla előtt"

Tehàt èlnek a szüleid? Akkor nincs öröksèg.

2023. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy világosan fejezted ki magad, de talán értem, javíts ki ha mégsem.

Szóval a gondod az, hogy a hagyatéki eljárásig zárolják anyukád elhunyt apukáddal közös bankszámláját, és nem nyúlhat hozzá? A hagyatéki eljárás díja egyébként az örökölt vagyon értékétől függ, szóval ha összesen 200 ezer forintról van szó, az nagyjából filléres tétel lesz. Nekünk ősszel volt hagyatéki, 30 milliós ház után kellett fizetnünk 150 ezer forintot. Amúgy érdemes levenni a pénzt a számláról, mielőtt lejelentitek a banknak a halálesetet, hiszen csak utána zárolnak. Ettől függetlenül a hagyaték tárgya lesz a pénz, mert a bank a közjegyzőnek az apukád halála napján érvényes egyenleget fogja megadni, de ez a közjegyzőt nem fogja izgatni. Mi is levettük, kutya nem foglalkozott vele. Csak akkor lehet bármi probléma, ha van olyan örökös, aki ebbe utána beleköt, de nekünk is csak anyukám volt és mi, a gyerekeik, és egyértelmű volt mindkettőnk számára, hogy a közös pénzük az övé.

2023. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Megnéztem most neked direkt a közjegyzői díjat: "100 000 Ft feletti, de 500 000 Ft-ot meg nem haladó ügyérték esetén 3700 Ft, valamint a 100 000 Ft feletti rész 2%-a". Szóval olyan 5--6 ezer forint között fogtok fizetni. A hagyatéki eljárás amúgy kötelező, de nagyjából 2-3 hónap alatt megvan. Ha nincs vita, postán kiküldik minden érintettnek a végzést, és annyi. Én élőben nem is láttam a közjegyzőt.
2023. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3#

Jól érted.


Ha jól emlékszem talán a számlaszerdőzésbe bele vagyok foglalva, mint egyedüli örökös, de lehet kevertem az életbiztosítással. Így mondtam a bátyámnak, hogy nem kell semmiről tennie semmilyen lemondó nyilatkozatot. Egybként a bank mar tiltotta apám kártyáját anélkül, hogy jeleztük volna feléjük.

2023. nov. 21. 19:31
 6/14 anonim ***** válasza:
Most apád él vagy meghalt? Mert a kérdésben úgy tünt, hoyg él
2023. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Meghalt
2023. nov. 21. 20:34
 8/14 anonim ***** válasza:
A nyigdíjfolyósító tájékoztatja a bankot, mikor vissza akarja szedni a nyugdíjat.
2023. nov. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha a nyugdijfolyósító tájékoztatta a bankot, akkor minek kellett anyámnak halotti bizonyitvány másolatot beadni a nyugdíjfolyósítónál? Ma mutatta be, de ezek szerint már anélkül tudták mindkettőnél, hogy apám halott. Az özvegyi nyugdíjhoz meg adtak olyan kitöltendő nyomtatványt, hogy a hajam elmegy.
2023. nov. 21. 23:31
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát a kérdésed megfogalmazása alapján nem csodálom, ha nem értesz semmit. Aki ennyire nem képes értelmesen megfogalmazni néhány mondatot sem, eléggé mérsékelt intelligenciával rendelkezik.!
2023. nov. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!