Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes emiatt panaszt emelnem...

Érdemes emiatt panaszt emelnem a fogyasztóvèdelemnél?

Figyelt kérdés

Rendeltem múlt héten egy pénztárcát. Sajnos nem vagyok vele megelégedve, mert a képeken sokkal tágasabbnak tűnt.

-Szóval, megtévesztőek a webshop képei.

-A visszaküldès költségét nekem kellene állnom, ami egyèbkènt nincsen feltűntetve a weboldalon..

-Illetve a panaszügyintézès nem magyar, hanem lengyel nyelven van az oldalon, mert a cég lengyel, de úgymond "magyar nyelven" történt a vásàrlàs, magyar nyelvű oldalon.

Írtam nekik e-mailt, hogy nem lehetne-e, hogy küldjenek egy nagyobb méretű pénztárcát, persze ràfizetèssel, de ne kelljen visszautalgatni a pénzt, mert nincs is bankszàmlàm, amire lehetne, de nem akarjàk.


Szerintetek érdemes lenne ezekre hivatkozva panaszt emelni?


Előre is köszi!


dec. 4. 11:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nem érdemes.
dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Tehetsz panaszt, de passzoljak a bekitteto testuletnek akik meg kb telibeszarjak
dec. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.

Egyèbkènt, megmondom őszintén, hogy abban "reménykednék" ebben az esetben, hogy megijednek úgymond, ès belemennek a cserébe. Vagy ez nem szabàlyellenes, hogy nincsen az oldalukon ez feltüntetve, hogy neked kell állni a költségeket, illetve hogy nem magyar nyelven van a panaszügyintézès?

dec. 4. 11:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Küföldön bejegyzett cégnek nem kell biztosítania magyar nyelvű ügyintézést. A lengyel és eu-s szabályok érvényesek a cégre.
dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem köszi. És akkor az sem "megtámadható", hogy nincs feltüntetve az oldalukon, hogy neked kell állni a visszaküldès költségét?
dec. 4. 12:13
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
ez mindenhol bevett szokas...
dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

5. Visszaküldési költség magyar boltoknál is téged terhel, rád van bízva hogyan juttatod vissza.


Van néhány bolt aki jófej, és ingyen intézi mindezt, de ez nem alap szolgáltatás.

dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Miért kell mindig bonyolitani? 🤔


Nem tetszik, visszaküldöd.

Ennyi.

Pénzt meg majd megkapod úgy, ahogy kifizeted.

dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Okè, köszi szépen a válaszokat!
dec. 4. 13:12
 10/11 anonim ***** válasza:

A Fogyasztóvédelmi hatóság annyit mond, hogy menj a bíróságra, vagy a Békéltető Testülethez. Utóbbinak semmi hatásköre, és hatósági jogköre nincs. Ha nem teljesitik a véleményét, nem csinál semmit.



A nyilvánosság marad. Vannak "feketelistás" facebook csoportok, + google értékelés. Legalább más ne járjon igy.

dec. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!