Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most akkor vonnak le pl...

Most akkor vonnak le pl Sparban történő kártyás kifizetéskor pénzt tőlem, vagy nem?

Figyelt kérdés
Apám szerint vonnak. Az egykori barátnője azért vette ki minden hónapban egyben a fizetését, mert ha fizet egy kávéért, bemegy bárhova vásárolni, minden tranzakcióért ő, azaz vásárlónak van költsége, ami nem azonnal jelenik meg, hanem a banktól jön értesítés, hogy levontak x összeget. Akármennyit, nem tudom az összeget. Én meg úgy tudtam, hogy csak a pénzfelvételnél vonnak le nem is keveset, amikor én fizetek üzletben, nekem az nem kerül semmibe.
jan. 2. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak a pénzfelvételnél, s ha te utalsz bankon keresztül, akkor vonnak.


Ha kiveszi a teljes fizetését, nézze meg, mennyit vonnak tőle. Elég rondán.

jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kartyas vasarlas tudtommal az osszes magyar banknal ingyenes.


Amit el tudok kepzelni mint X osszeg:

- a kartya eves dija

- kartyas tranzakciokrol ertesito SMS dija

jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Számlacsomagtól függ, hogy kártyával való fizetésért vonnak-e le bármilyen összeget (általában pár forint). Ugyanebben a helyzetben voltam én is anyuval, nem hittem a szememnek, hogy vonnak le tőle minden kártyás vásárlás után pénzt, mert elvileg ezt a díjat a kereskedőkre hárítják. De sajnos vannak olyan számlacsomagok, ahol a vevő fizeti ennek egy részét. Szóval elképzelhető, hogy számlacsomagot kell váltani, hogy ingyenes legyen (nálunk így volt).
jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Marhaság !


A kártya használójára nem terhel senki smemilyen tranzakciós költséget.

A bankkártyás vásárlás után csak a kereskedő fizet díjat a kártyatársaság ( pl. MasterCard) és a kártyakibocsátó bank számára.

jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az OTP minden s.rért lenyúl. 1 forintot utalsz már az 300 forint. A Gránitnál 100 ezerért nem von le ennyit. Az Erste meg ingyenes 400 ezerig pl. a George.


Ennél bármelyik bank jobb. Ha kell ajánlókód csak írj. :)

jan. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
4-es attól, hogy te nem láttál még ilyet, még létezik (3-as vagyok)
jan. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#3/ #6 engem mar kifejezetten erdekel, konkretan melyik bank ez ahol szerinted a kartyas vasarlas nincs ingyen. Lakossagi forint szamlacsomagrol van szo?
jan. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Raiffeisen Bank, most már ingyen van, mert számlacsomagot váltottunk. Nem "szerintem" nincs ingyen, bármennyire is gúnyolódsz a magas lóról, hanem az előző csomagban minden egyes kártyás vásárlás után levontak vásárlási összegtől függően 5-15 forint körüli összeget. Mindenki lepontozhat, hitetlenkedhet, engem nem érdekel, csak a kérdezőnek akartam segíteni, hátha nála is ez a helyzet, mert meglep, a világon ilyenről én még nem hallottam, hogy ezt a vevőre hárítják.

Szóval én kérek elnézést, lehet szapulni.

jan. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És tényleg, ma is tanultam valamit.


Betéti- vagy hitelkártyával történő vásárlás belföldön, Betéti- vagy hitelkártyával történő vásárlás külföldön :

- Mindennapok 2.0 számlacsomag: 0,3%, max. 6 000 Ft

- Bázis 2.0 számlacsomag: 0,40%, min. 135 Ft, max. 8 126 Ft


Lásd: Raiffeisen OKOSkártya, Bank-, és Hitelkártya Kondíciós Lista 1.2.3 pont


[link]

jan. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9. Köszi a részletes leírást, én ezt nem tettem meg (mert már nem is emlékeztem melyik számlacsomagban volt anyu), de így már megismerem. Értem amúgy, hogy nehezen volt hihető, mert én is az elején azt gondoltam, hogy anyu biztosan valamit benézett, ilyen nem létezik.

De én is megtanultam, hogy attól még abszurd dolgok is létezhetnek, hogy máshol nem igazán vagy hogy én nem hallottam róla. :)

Pacsi:)

jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!