Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogilag mit tehetek ebben a...

Jogilag mit tehetek ebben a helyzetben? (Lakás vásárlás családi kereteken belül)

Figyelt kérdés

Végrendeletben megvagyunk említve az öcsémmel egy ingatlan miatt. Kettőnkre lett volna hagyva az ingatlan. Az apám közben kitalálta, hogy a részét (75% ) eladná az öcsémnek nyolc millió forintért. Az ingatlan 35M forintot ér jelenleg. Eredetileg felesben nekünk adta volna, de pénzre van szüksége. Viszont van 12,5% a nevemen, ugyanennyi az öcsémén jelenleg.

Mivel eredetileg felesben szánta nekünk, apa úgy gondolta, én kapják 9,5M forintot (8M-t vont le a 17,5M-ből ami eredetileg az ingatlan mostani értékének a fele)

Így az öcsém összesen 17,5M forintért jutna a lakáshoz. Míg én kapnám az említett összeget. Viszont apa ragaszkodik ahhoz, hogy ő most azonnal legyen kifizetve. Én majd évek múlva. Ezt szerződésbe foglalná amellett, hogy nekünk lekell mondani a többi vagyonáról, hogy az halála után ne lehessen támadható. Ha elutasítom, engem megkerülve veszi meg a lakást öcsém apától 13M forintért, míg én csak azt a részt kapom, ami a nevemen van.

Teljesen ráértem volna X év múlva de apa fenyegette az öcsémet, hogy kiteszi a lakásból. Ő már beleélte magát abba, hogy övé lesz a lakás.

Mit tudok kezdeni a helyzettel?



jan. 9. 17:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

Első körben dolgozd fel, hogy ez nem kisemmizés meg csalás, nem is értem ezeket a címkéket. Neked 12,5 %-od van, ennek az értéke járja jogosan, még apád nevezhető jófejnek, hogy neked adná a saját részének felét, miközben az az ő öröksége, ami leírásod szerint kell neki.


Ha nem tetszenek a feltételei - ez érthető is lehet -, akkor ne fogadd el az ajánlatát. Megkapod a részed akkor is, ami a tiéd.


Apád meg nem teheti ki a testvéredet, ha ő is tulajdonos.

jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
Ez mitől kisemmizés?
jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%
Miből vagy kisemmizve? Nem vették el tőled a részed.
jan. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Lekell mondanom a másik házról ebben az esetben, ami vagy ötször annyit ér, mint ez. Így majd örökléskor nem kapunk semmit.
jan. 9. 18:02
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lemondanod. Csak lemondhatsz, de nem kötelező elfogadnod a dolgot. Apád el is adhatja azt a házat, mire örökölnél, lehet, amúgy sem kapnád meg.
jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem, mit szeretnél tenni jogilag, mikor itt semmi kifogásolható nincs. Apád annak adja a részét, akinek akarja.


De azért kemény család vagytok, már megy a marakodás és sz*rkavarás, miközben nem is halt még meg az öreg 🤣

jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

"Lekell mondanom a másik házról ebben az esetben, ami vagy ötször annyit ér"


wtf?

jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Az apa része: 26,25 M

Te részed: 4,375 M

Tesóé: 4,375 M


Apa rész/2= 13,125 M


A 2 gyereknek jàrna 2x17,5 M


Nem értem neked miért 9,5 M-t akar adni csak.

És a tesód a 17,5 M-val se lenne 100%-ban tulaj, mert 26,25-17,5=8,75 M az apa tulajdonrésze ami 25% tulajdonrész.


Tehát neked járna 9,5 M +25%(8,75M) tulajdonrész ha a tesod 17,5 M-èrt birtokolja az 50%-ot.



Öcséd a 13,125 M val csak a felét fizetnék ki a 75% apai tulajdonnak.

Tehát maradna rád 13,125 M(25 % tulajrész) még a 4,375el egyutt.


De ha kapsz 9,5 M-t akkor 22,86%(8M)-ban még tulajdonjog járna.

és akkor:

Apád tulajdonjoga 0%

Tesóé: 75%/2+12,5%=50%

Tied: 9,5 M Ft+22.86% tulajdonjog.

jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
cool story bro
jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Egyedül a kilencestől kaptam értelmes választ. Köszönöm.

A kisemmizés címet azért adtam, hogy figyelemfelhívó legyen és legyen,aki elolvassa.

Nyilván nem kötelező elfogadni az ajánlatot, ebben az esetben engem megkerülve történik az egész.

Azért tettem fel a kérdést, mert nem tudok dűlőre jutni mi a jó döntés. Menjek bele az ajánlatba vagy ne és harcoljak a későbbiekben a maradékért. Tényleg tanácstalan vagyok ..

jan. 9. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!