Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogilag mit tehetek ebben a...

Jogilag mit tehetek ebben a helyzetben? (Lakás vásárlás családi kereteken belül)

Figyelt kérdés

Végrendeletben megvagyunk említve az öcsémmel egy ingatlan miatt. Kettőnkre lett volna hagyva az ingatlan. Az apám közben kitalálta, hogy a részét (75% ) eladná az öcsémnek nyolc millió forintért. Az ingatlan 35M forintot ér jelenleg. Eredetileg felesben nekünk adta volna, de pénzre van szüksége. Viszont van 12,5% a nevemen, ugyanennyi az öcsémén jelenleg.

Mivel eredetileg felesben szánta nekünk, apa úgy gondolta, én kapják 9,5M forintot (8M-t vont le a 17,5M-ből ami eredetileg az ingatlan mostani értékének a fele)

Így az öcsém összesen 17,5M forintért jutna a lakáshoz. Míg én kapnám az említett összeget. Viszont apa ragaszkodik ahhoz, hogy ő most azonnal legyen kifizetve. Én majd évek múlva. Ezt szerződésbe foglalná amellett, hogy nekünk lekell mondani a többi vagyonáról, hogy az halála után ne lehessen támadható. Ha elutasítom, engem megkerülve veszi meg a lakást öcsém apától 13M forintért, míg én csak azt a részt kapom, ami a nevemen van.

Teljesen ráértem volna X év múlva de apa fenyegette az öcsémet, hogy kiteszi a lakásból. Ő már beleélte magát abba, hogy övé lesz a lakás.

Mit tudok kezdeni a helyzettel?



jan. 9. 17:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
szívesen
jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nézd, apád életében egyébként is annak adja a vagyonát, akinek akarja.


Én ezen nem emészteném magam. Így is van már benne tulajdonrészed, a tesónak is, tehát "kitenni" nem tehet ki apátok, hacsak nem haszonélvező is az ingatlanban.

jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Öcséddel kellene beszélni és rávenni, hogy ne engedjen, mert őt is megrövidíti apátok, mi az, hogy már most mondjatok le a leendő örökségtől? Mi ez a szar duma? Miféle szülő fenyegeti a gyerekét azzal, hogy kiteszi a lakásból? Öcséddel kell összefogni, mert apád elég szar alaknak tűnik. "Kell a pénz" ez is a semmirekellő herdálós szaralakok dumája. Ne adjatok neki semmit.
jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Persze, életében annak adja akinek akarja. Nem haszonélvező.

Jogilag nem teheti ki öcsémet, de nem igazán riad vissza semmitől. Korábban is járt be a lakásba, kulcsa van hiszen az övé. Amikor nem lakott ott, random kábeleket vágott el, mert nem tudta mi az. (Tv kábel) -amikor említettem, kinevezett és a károkat én fizettem.

Amikor átkellett volna íratni minden szolgáltatót a nevére, nem tette és emiatt büntetést fizetek. (MVM)

Pedig neki kellett volna.

Mindegy.


Öcsém nem enged, nagyon akarja ezt a lakást. Velem vagy nélkülem. Én mindenképpen szarul járok, csak azt nem tudom melyik a kisebbik szar. Megéri-e jogászhoz menni és harcolni, vagy teljesen felesleges, mert igazából semmihez nincs jogom.

Viszont ha belemegyek ebbe a szarságba, minden jövendőbeli vagyonról amit örökölnék lekellene mondják és ezt igazságtalannak tartom.

Persze, megtagadhatom, de akkor mindent átír a felesége nevére. Ez az egész úgy szar ahogy van.

jan. 9. 21:43
 15/22 anonim ***** válasza:
49%

"Megéri-e jogászhoz menni és harcolni"


De milyen jogalapon? Nem értem egyszerűen.

jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Éppen emiatt írtam ki a kérdést. Láthatóan nem értek hozzá.

Nyilván ezt nem tudom támadni, de későbbiekben tudnám-e az örökséget. Főleg úgy, ha tényleg atiratja az egészet az új felesége nevére. Marad-e bármilyen kiskapu.

Van-e értelme, vagy fogadjam el ezt így, ahogy van.

jan. 10. 06:41
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha átirat mindent, akkor nincs örökség, ergo nincs mit támadni.
jan. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Jogod nincsen semmire, csak ami a neveden van:( ha akarod a részedet a lakásból, akkor neked kéne érte fizetni, de megéri ez neked? Tedd el a nyolc millát, vagy amit kapsz, és forgasd be önerőbe, vegyél sajat lakást. De ne mondd el a többieknek, hogy saját, mert ez is indok lesz, hogy ne legyen örökséged.
jan. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos én is ezt az egyet látom megoldásnak.

Mégcsak nem is most akarják nekem adni a 9,5M-t, hanem két év múlva.

Öcsém most kifizeti apát és én majd egyszer megkapom...

Elvileg szerződésbe foglalva, de nem tudom hogy lehet egyáltalán úgy szerződést írni, hogy az egyik szerződő fél nem kap pénzt csak évek múlva. Így addig nem is lesz övé a lakás és bármikor elállhat ettől apám. Legalábbis így gondolnám.

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

jan. 10. 07:41
 20/22 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben kérdezz meg azert egy ügyvédet, hogy mit gondol.
jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!