Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova kell, érdemes fordulni,...

Hova kell, érdemes fordulni, ha a pénztáros mindenkit tegez, csak engem nem?

Figyelt kérdés
Nem szeretnek a pénztárosok általában, ezért gyakran magáznak. Miután panaszt tettem e-mailben, nem válaszoltak. Kérdezem, hogy ilyenkor hova érdemes fordulni, és hogy legközelebb hogyan érdemes reagálni. Az a baj, hogy a viselkedésükkel csak az üzletszabályzatnak (vagy még annak sem, bolttól függően) nem tesznek eleget, és törvénybe szerintem nem ütköznek, ezért hiába hívok rájuk rendőrt, nem jönnének ki. (Ronda vagyok meg beteg is; ezt nem titkolom.)
jan. 17. 21:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%
Valszeg öreg is vagy, ezert magaznak.
jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11-es 22:38: Szerintem ha elhúzták volna az időt a születésem és a beiskolázásom között, akkor a hatóságok közbeléptek volna. Inkább csupán ki nem állhatnak.
jan. 17. 22:42
 13/20 anonim ***** válasza:
46%
Engem meg az "bosszant", ha kapásból letegeznek. Valószínűleg nem tudják, hogy nem azonos kocsmába járunk piálni, és még csak nem is vagyok a haverjuk... :)
jan. 18. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Anyukádhoz érdemes fordulni.
jan. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni.


Rajtam pl. eléggé látszik, hogy nem vagyok hetero, ennek is köze lehet ahhoz, hogy előfordul, hogy kifejezetten kedvesek vagy bunkók.

Sokkal kevesebbnek nézek ki a koromnál, és vele is volt olyan, hogy engem magázott, nálam idősebb idegeneket meg tegezett, vagy egyszerűen nem is köszönt. Olyan is volt, hogy magázódásra váltottam, de úgy már egyáltalán nem köszönt, egy másik 45 körüli kasszásnak meg az nem tetszett, hogy magázom :D

Azért azt ne felejtsük el, hogy ez egy borzasztóan elmaradott társadalom és a magyar emberek többsége proli. Itt még sokan azon sértődnek meg, ha letegezi őket a pénztáros (kivéve ha szép fiatal nő ugye), nem fogják érteni a problémádat.

Egy pénztáros meg eleve nem egy zseni, és nagy eséllyel frusztrált is. Nagy eséllyel egy olyan vásárlón fogja levezetni a feszültséget, aki nem szimpi neki, meg hát valljuk be, azért a nőknek komoly gondjuk szokott lenni azzal, hogy félretegyék az érzelmeiket, igen, még munkahelyen is.

jan. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

13-as 4:54: Örülj, hogy nem nézel ki betegnek, öregebbnek.


15-ös 9:07: Köszönöm a megerősítést, a társadalom valóban roppant primitív. El is mennék innen, ha nem állnának elő minden páros év tavaszán valami ökörséggel, mert akármennyire szeretem a hazámat, így nincs sok értelme itt élni. Nyilván nem a zseniket alkalmazzák, de állandóan azt hallgatni, hogy kapjam be, mert rokkant vagyok, az nem túl kellemes. Illetve az, de csak 3-4 percekig. Úgy szoktam, hogy kártérítést követelek szexuális zaklatásért, és vagy megkapom, vagy csak elmarasztalják a kasszást. De ha van rá mód, önkiszolgálós boltba megyek.

jan. 18. 12:13
 17/20 anonim ***** válasza:

"13-as 4:54: Örülj, hogy nem nézel ki betegnek, öregebbnek."


Ez nem öröm kérdése, hanem neveltetésé. Nem tudok 70 év felettiként 16 évesnek tűnni, már bocsi.

Én még abban az időben nőttem fel, amikor a tegeződés kiváltságnak számított generációs korkülönbségeknél, tehát ki kellett azt érdemelni, hogy egy jóval idősebb megengedje a fiatalnak, hogy tegezze.

Az én időmben még a szüleinket is magáztuk, ez volt a természetes. Ebből fakadóan nálam az ilyen szintű bratyizás neveletlenség.

Majd ha kihal az én generációm, akkor már nem lesz aki megsértődjön amiatt, hogy egy 16 éves csitri a boltban letegez egy idős embert. De még élünk jó egypáran abból az időből.

Nyilván ezt a világot éljük, tisztában vagyok vele, éppen ezért az unokáim már tegez(het)nek engem. De ők az unokáim, nem egy számomra ismeretlen valaki a bolti kasszából.

jan. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
17-es 4:05: Akkor viszont nem szóltam, bocsánat, 70+-ost én sem tegeznék le.
jan. 19. 05:21
 19/20 anonim ***** válasza:

18-as!

Köszönöm Neked! Látom Téged jól neveltek a szüleid, mert megtanították az illemtant...

jan. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

19-es 5:49: Ez természetes, szóra sem érdemes. Ha látok egy idős embert, nettó bunkóságnak tűnne letegezni. Azt én sem értem, hogy mi abban a jó, hogy egy anyukám, mamám korabelinek sziával köszönök. Általában úgy szoktam, hogy óvatosan lemagázom. Ha letegez, magázom továbbra is, mert engem tényleg nem zavar. Ha aztán átvált a magázásra, elnézést kérek tőle azért, hogy lemagáztam. Ha viszont eleve magáz ő is, az annyira nem esik jól, de elfogadom. Itt nem a 90 évesekről beszélek, hanem a 20-45-ös, korombeli szakemberekről, akiket nem kell félteni egyáltalán.


Egyébként van Pesten egy 60 (?) körüli eladó, aki attól van ki, hogy lemagázzák, amikor ő tegez. Na az már nekem is furcsa, de meg tudom érteni lényegében, nem zavar.

jan. 20. 19:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!