Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 15 évesen Magyarországon hogy...

15 évesen Magyarországon hogy lehet munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó!

Haverom 15 viszont nem írhat ki kérdést.


Gondolom csak nyári szünetben dolgozhat ő egyébként magán tanuló egy héten egyszer meg nem hiszem hogy így mehet dolgozni LEGÁLISAN! Bár az mindegy szerintem neki xd úgy értem hogy nem bejelentett meg elvileg napi 8 órát dolgozhat és a minimálbér felét keresheti meg hallottam olyat hogy pénztárosként dolgozhat szórólap osztás, adminisztrációs feladatok, iroda és nem veszélyes, könnyű munkákat vállalhat.



jan. 21. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak tanszünetben dolgozhat a haverod. Kasszába nem nagyon engednek 18 év alattit, bár gyorséttermekben bármi megtörténhet.
jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ja tudom hogy mekibe fel vennék.

Építő ipar? Szerintem oda mehetne nyilván nem bejelentett munka

jan. 21. 21:20
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
"Nem bejelentett" munkára bárhova mehetne, nem csak az építőiparba. Viszont az nem veszélytelen - éppen azért, mert nem bejelentett, tehát nemigen kötnek vele hivatalos munkaszerződést.
jan. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak mond el hogy hova menjen ahol nem jelentik be de mégis dolgozhat akármit
jan. 21. 22:24
 5/12 anonim ***** válasza:

15 évesen még iskolaköteles, tehát csak a nyári szünidőben vállalhat bármilyen jellegű munkát, ahova szükség van rá.


Építőipart nyugodtan felejtse még el, mivel abban dolgoztam, 18 év alattiakat fel sem vettek. Legalábbis az üzemorvos nem írta alá az alkalmasságit, mivel 18 éves korig fejlődő szervezet, és kinyírná az építőipar egészségileg addig -> nehéz fizikai munka.


"Csak mond el hogy hova menjen ahol nem jelentik be de mégis dolgozhat akármit"

Igazán barom lenne az a munkáltató, aki feketén foglalkoztatna egy gyereket.

jan. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sehol!Építőiparban?🤣Viccelsz?És ő ott mit csinálna ,sepregetne?
jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 segédmunkás például. K*rva sokan dolgoznak 14-15-16 évesek építő iparba:)
jan. 22. 12:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog .Férjem építőipar ban dolgozik,szinte mind 50 feletti.
jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"K*rva sokan dolgoznak 14-15-16 évesek építő iparba:)"


Nem mindegy, hogy milyen tevékenységi körben forog a vállalkozás. Mélyépítésben biztos hogy nem dolgozhatnának, mert az "bányászat" besorolási kategória egészségügyileg, maximum az üres talicskát tolhatná.

Az viszont nincs kizárva, hogy egy gipszkartonozással foglalkozó építőipari vállalkozás foglalkoztathat "csemetéket" olyan feladatra, hogy a fandlit adják oda a szakinak, ha kéri.


Meg lehet próbálni, hátha szerencséje lesz segédmunkásnak állni az építőiparban. Úgyis az üzemorvos dönti el, hogy alkalmas egészségileg, testileg a feladatra, vagy sem.

jan. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#6 mivan nem tudsz aludni? Xd
jan. 23. 06:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!