Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pétáv tartozásnál csak a...

Pétáv tartozásnál csak a teljes összegnek a fele befizetése után lehetséges részlet fizetés? Ez igaz?

Figyelt kérdés

Egy régebbi hát,barát/ haver(nő)

felhívott,hogy bajba került, nem tudja hogy csinálta,de nem fizette be a számlát és kapott kb 200 ezres számlát,tőlem várna segítséget,de nekem sincs ennyi,otthon meg nem meri elmondani élettársának meg van egy pici gyerekük.

Faggattam, kérdezgettem,hogy ehez előtte csak jőtt több levél,meg részlet fizetés? Állítása szerint ha a fele be van fizetve akkor lehet. De a felét se rudja kifizetni.

Picit nemtudom nekem fura sok minden. Hiába próbáltam tippeket adni mindenre nem volt a válasz,hogy ezért azért nem jó.


márc. 7. 23:22
 1/2 krwkco ***** válasza:

"Pétáv tartozásnál csak a teljes összegnek a fele befizetése után lehetséges részlet fizetés? Ez igaz?"

Úgy tűnik, hogy igen:

"13. melléklet - Tájékoztató részletfizetési megállapodásról

A fizetési szándék igazolása, az adósság jelentős részének (a teljes tartozás 50 %-ának) egyösszegű befizetése."

[link]

Bár az 50% csak zárójelben szerepel. Talán le lehet alkudni mondjuk 1/3-ra. Vagy ha ragaszkodnak a betű szerinti szabályhoz, akkor nem kötni megállapodást, csak fizetni a díjakat és némi (5000Ft) pluszt.

Ha végrehajtásra kerül a sor, az plussz költséget jelent, de a végrehajtóval is meg lehet állapodni egy ésszerű törlesztőrészletben. 1 millió tartozás alatt ebbe a hitelezőnek nincs beleszólása.

márc. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia.


Köszi szépen :). Felhívtam a háta mögött,a hölgy mondta valóban ezt az 50%-ot,de ha be megy személyesen akkor lehet egyezkedni csak ezt minél előbb. Kb fel is vázoltam neki ezt. Kiderül

márc. 8. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!