Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tavaly a fünyirasert- kb.200...

Tavaly a fünyirasert- kb.200 m2 füterület- 8000 Forintot fizettem. Iden a fünyirom 10000 Forintert vallalna el ugyanazt a munkat. Ez 25%-al több. Az inflacio egyre csökken, 12 honapra visszaszamolva atlagban kb. 12%. Realis ez az ar?

Figyelt kérdés
Akik szinten nem maguk nyirjak a füvet, realis ez az ar? Nem Magyarorszagon elek, igy nem vagyok a gyakorlati oldalaval a dolognak teljesen tisztaban.

#fünyiras ara
márc. 26. 08:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
200 négyzetméter füvet kb fél óra lenyírni. Azért elég horror a 8000 is, nemhogy a 10.
márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egy ora alatt nyirja le, nagyon rendes munkat vegez. A keritesek mellett meg egy külön elektromos szerszammal is le kell nyirnia, ahol a geppel nem megy. Szoval egy ora, vagy meg inkabb picivel több. Zsakokba is kell raknia a füvet, kivinni a haz ele, stb.
márc. 26. 08:49
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Egy orara 10000 forint ugy hogy amortizalodnak a gepei, o fizeti az uzemanyagot stb... Sztem meg igy is tul keveset ker
márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
Nekem ez 5-nél többet nem érne meg. 10-et fizetek 3 órányi takarításért és az is sok kicsit.
márc. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha jó munkát végez és másképp nem tudnám megoldani ( saját magam pl.) akkor nekem megfelelő lenne az ár. Tökmindegy milyen matekkal jön ki az infláció, ha az üzemanyag drágább.
márc. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 BeefEater ***** válasza:

Szerintem nem teljesen érted, hogy hogy számolódik az infláció. Az, hogy az infláció csökken az azt jelenti, hogy lassul a drágulás, nem azt, hogy olcsóbbak lesznek a dolgok, mint amikor 25% -ot mértek.

10000 Ft egy órára ilyen munkáért nem túl sok. Egy órát dolgozik nálad, még oda kell érnie, haza kell mennie (ezt valószínű autóval teszi aminek szintén vannak költségei). A saját gépeit használja, azokat előbb-utóbb javítani/karbantartania kell, (ideális esetben) adót fizet és ráadásul a végén még meg is szeretne élni.

Ha szerinted túl sok, akkor nyírd le te. Végül is csak egy óra könnyű fizikai munka.

márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Elözö, tökeletesen ertem, mi az az inflacio.


Amit te irtal:

" Az, hogy az infláció csökken az azt jelenti, hogy lassul a drágulás, nem azt, hogy olcsóbbak lesznek a dolgok, mint amikor 25% -ot mértek"


What???


Szoval, ha lassul a dragulas, igen, pontosan, akkor 25 %-os aremeles tul sok, amikor az inflacio a fele ennek, vagyis 12 %. Vagy te 25 %-al több fizetest kapsz a munkahelyeden a tavalyihoz kepest? Felteve, hogy alkalmazott vagy egy cegnel.

márc. 26. 11:17
 8/16 BeefEater ***** válasza:

De nem érted, kérdező:

Az egyszerűség kedvéért mondjuk azt (kitalált számok), hogy 2 éve 8000 Ft volt a fűnyírás és tavaly márciusban 25% volt az éves infláció. Akkor tavaly márciusban a fűnyírás ára, ha az inflációkövető 8000*1,25, azaz 10000 Ft. Idén márciusban 12% az éves infláció, tehát a fűnyírás inflációkövető ára 10000 * 1,12, azaz 11200 Ft. Az árak csak akkor fognak csökkenni, ha defláció van (negatív infláció).


Az én fizetésem nem jön ide sehogy. Sajnos nem keresek annyit, hogy a fizetésem változása (vagy nem változása) mérhetően befolyásolja az inflációs számokat.

márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

BeefEater, Valamit te ertesz felre. Nekifutok megegyszer:


Ha 2023 marciusaban 8000 HUF-ot fizettem, es az eves inflacio 2023 marciusatol 2024 marciusaig 12 % volt, akkor a realis ar most marciusban 12 %-al emelkedik, vagyis a tavalyi 8000 HUF most, 2024 marciusaban 9600 HUF-nak felel meg.


A matematika reszevel en tisztaban vagyok, de olyanok valaszat varom, akik hasonlo helyzetben vannak, mint en, tehat tavaly is nyirattak egy fünyiroval a füvet, es iden is. Mennyivel emelte a fünyirojuk iden az arat?

márc. 26. 12:09
 10/16 anonim ***** válasza:

"vagyis a tavalyi 8000 HUF most, 2024 marciusaban 9600 HUF-nak felel meg."

Vagyis a 10 ezer forint teljesen korrekt, nyílván nem fog 9600-at kérni. Min vergődünk még mindig...?

márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!