Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 4000 CHF. Beváltsam, ne...

4000 CHF. Beváltsam, ne váltsam, mire váltsam hogy jól járjak?

Figyelt kérdés

Váltsam be forintra és tegyem 7% állampapírba több, mint a semmi alapon?


Euróra próbáltam beváltani (Correct Chang valutaváltó), de azt mondták az 2x tranzakciónak minősül, először forintra váltják, majd onnan euróra, ezért duplán rosszul járok.


Külföldön (Bécsben) próbáltam euróra váltani, ott nagyon rossz árfolyamokat láttam (0.89-0.95 eurót adtak volna 1 CHF-ért + kezelési költség)


ápr. 22. 14:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Svájcban váltsd euróra, úgy jársz a legjobban.
ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

Mi lenne a cél? A kamatokból biztos nem élsz meg.

Tartaléknak teljesen jó egy erős külföldi valutában. szerintem.

ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%

"Tartaléknak teljesen jó egy erős külföldi valutában. szerintem."


Mitől lenne jó?

Ha vésztartalék, akkor az bármikor kellhet, és feltételezem forintban.

Akkor meg mi benne a pláne?

ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam meggazdagodni belőle.

Nem is ehhez az összeghez nyúlnék baj esetén. Ez amolyan plusz pénz, nyilván nem akarom oda ajándékozni senkinek (annyira azért nem vagyok eleresztve) de a párnám alatt úgy érzem, mintha rossz helyen lenne.

ápr. 22. 15:09
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
Menj el síelni egy hétre (Svájcba)
ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkor már inkább tedd egy eurós állampapírba, úgy legalább nem forintkitettséged van, és valami kamatot is kapsz rá.
ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
5-ös nem mond hülyeséget. én Svájcban költeném el, ha nem is az egészet. vagy meghagynám svájci frankban, ha nem feltétlen fontos hozzányúlni.
ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
A svájci frank az egy elég érdekes jószág, elképesztő alacsony várható hozammal lehet számolni ebben a devizában, mivel amolyan menekülőeszköz. Tolong a tőke svájcba, emiatt minden befektetés elképesztő drága (alacsony hozamú), jobban megéri megmaradni készpénzben… Az vegyen svájci frankot aki bizonyos vészforgatókönyvek esetére szeretne likvid tartalékot képezni. Kb mint az arany, csak kevésbé durva szituációkra… Nem tudom mi miatt akarod most visszaváltani, miért vetted eleve, egy esetet tudok elképzelni ami nem szerencsétlenkedés: Svájcban keletkezett valamilyen munkajövedelem formájában. Ha nem ez a helyzet, és valójában fogalmad sincs miért vettél CHF-t (ráadásul készpénzt, ami a legköltségesebb) és mostanra mi változott, ami miatt mégsem kell, akkor tényleg síeld el...
ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos itthon nem működik a ketesztváltás, helyedben hagynám még.

Idén valószínű tovább romlik a forint.

ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm rendezte a tartozását így, mert ő Svájcban dolgozott kőműves vagy valamilyen fizikai munkája volt ott és frankja volt. Én akkor mondtam, hogy nem kell átváltani forintra, jó lesz abban is.
ápr. 22. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!