Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Békásmegyer Duna felőli...

Békásmegyer Duna felőli oldalán mennyiért lehet kiadni? Meglehet bízni Valakiben, ha az egyik szobát lezárom? Mérőórás fűtést hogyan tudom elszámolni?

Figyelt kérdés

Rákényszerültem, hogy kiadjam felújított és berendezett lakásomat. Igazából, ha előbb kiadtam volna, most nem lennék ekkora adósságban.

A lakás Békásmegyer Duna felőli oldalán van, nagyon jó házban, jó közlekedés, stb.

Kérdéseim azok volnának:

Meglehet bízni Valakiben, ha az egyik szobát (55nm-es a lakás) lezárom, hogy nem piszkálja? Ebben az esetben hogyan kell megírjam az albérleti szerződést?

Mennyiért lehet kiadni így és ha kiűrítem a másik szobát is?

Mennyi kaukciót kérhetek?

Ha mérőórás fűtés van azt hogyan tudom havi leolvasásúvá tenni?

Köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 2. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyiért tudod kiadni, függ a lakás méretén kívül az állapotától is, valamint hogy berendezett-e.

Kauciónak általában 1-2 havi lakbért szoktak kérni.

Szerintem megbízhatsz abban, hogy nem fogják piszkálni azt a szobát, elvégre miért is tennék. Esetleg mielőtt beköltöznek, mutasd meg nekik, hogy ezek a bútorok vannak benne, hogy ne furdalja az oldalukat a kíváncsiság.

A fűtést nem tudom, hogy teheted havi leolvasásúvá, de azt pl. megteheted, hogy úgy kalkulálod a bérleti díjat, hogy az esetleges túllépés benne legyen.

Pl. a mi albinkban egyáltalán nem kell a rezsivel foglalkoznunk, a tulaj mért egy átlagrezsit (szerintem amúgy jó bő ráhagyással), hozzácsapta az általa igényelt bérleti díjhoz, így mi egy havi fix összeget fizetünk. Lehet, hogy néha több rezsit csinálunk, mint amennyit fizetünk, de az biztos, hogy sokszor a töredékét sem (pl. amikor elutazunk 3 hétre nyaralni...). Így mindenki jól jár, mert nekünk is jó, hogy tudjuk, mi az a fix összeg, amit ki kell fizetni a lakásra.

2011. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A lakás összmérete 50nm, 2 nagyszoba. Az állapota teljesen felújított és teljesen berendezett. TV, 3 éves szekrények, 1 éves szőnyeg, 2 éves ágyak, új függönyök. Riasztó, 1 éves előszobaszekrény komplett fogasos, nagytükrös és fiókos pakolós. Új sarokkád, előlap nélkül, új mosógép, wc polcos, új kombinált nagyhűtő, 3 éves komplett konyhaszekrény.

A lezárt szobában többszáz ezer forintnyi értéket tartanék. Bezárt bababoltom megmaradt árukészlete. Megmutassam Nekik? Ez nem hiszem, hogy jó ötlet lenne.

Nem tudom, hogy kalkuláljam úgy a bérleti díjat, hogy az a lakóknak és nekem is ideális legyen. De szerintem ilyen esetben nem mindenki foglalkozna azzal, hogy le legyenek kapcsolva a villanyok és a űtés is tuti fullon menne.

Ti mennyi havi fix összeget fizettek?

2011. jan. 2. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi havi 80 ezret fizetünk, ez egy nem felújított, 40nm-es, másfél szobás panel. Elvileg 30e körül van a rezsi.

Viszont ennyire értékes holmikat nem kéne abban a lakásban tárolnod. Nincs valami más hely, esetleg a saját lakásodban, ahol elfér? Így a lakásért is több pénzt kérhetsz el.

2011. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyáltalán hol érdemes meghirdetni?

Tudom, hogy nem kellene, ezért nem volt eddig kiadva, de sajnos már nagyon rákényszerültem. Garázst tudnék kibérelni, de az mennyivel jobb?

2011. jan. 2. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!