Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Több mint fél éve pályakezdő...

Több mint fél éve pályakezdő munkanélküli vagyok. Mi a bánatot lehet kezdeni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Már szó szerint tele van a ......-m azzal, hogy itthon ülök, és csak a takarításokból állnak a napjaim!

Míg pár éve még diákmunkák tömkelegéből válogathattam, addig mára már rendes felnőtt munka sincs.


Mi lesz így velünk, mi lesz az országgal?

Elszegényedünk és el kell vándorolnunk??


2011. febr. 10. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez a durva!!! Középsuliban 15-től 18-ig nyomtam a diákmunkát 30-40 ezer megvolt minden hónapban, nem nagyon kellett azon gondolkodnom, hogy miből bulizok vagy veszek ruhát magamnak. Pedig nem volt régen, 2-4 évvel ezelőtti időszakot írtam le. Most meg semmi azaz SEMMI munka nincs!!!

Valahogy azért feltalálom majd magam de nem Magyarországon az biztos.

2011. febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ugye, hogy mennyi diákmunka volt? Most meg...hadd ne kommentáljam az ország helyzetét!

Párommal is erősen gondolkozunk külföldön, főleg Ausztrián. Több az esélye annak hogy ott találok munkát, és még kertes házam is lesz, mint hogy itthon akár csak egy hónapot is tudjak dolgozni. Szégyen!!

2011. febr. 10. 16:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen végzettséged van? Hol élsz? Milyen nyelveket beszélsz?

Diákmunkát persze, hogy könnyű találni, hiszen keveset kell érte fizetni, de azért lehet most is munkát találni, csak talpraesettnek kell lenni.

2011. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
hát én is ugyanebben a helyzetben vagyok...pályakezdő munkanélküli, munka meg sehol, a munkaügyi meg magasról tesz rám sőt azt is megmondta hogy az én végzettségeimmel esélyem sincs munkát találni a megyében...úgyhogy ha nem vesznek fel mester képzésre nem tudom mi lesz, vagy esetleg majd tanulok egy 5.ik szakmát is hátha akkor meg azért küldenek el a munkahelyekről mert túlképzett vagyok..mellesleg tök jó, hogy pályakezdőként nem kapunk semmit, pedig konkrétan kéne fizetni a tbmet..csak épp miből?
2011. máj. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinegirl77 válasza:

Én is "pályakezdő álláskereső" vagyok, azaz MUNKANÉLKÜLI..AKI MÉG EGY KI****OTT SEGÉLYRE SEM JOGOSULT, csak majd 1 év után...de én nem akarok még egy évig itthon ülni..

Ahm az önkormányzatok fizetik a tb-det 1 évig :)


Sok szerencsét nekünk, az elköveztkeezendő munkával eltöltött éveinkhez :)

2012. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!