Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt számodra értelme munkanél...

Volt számodra értelme munkanélkülinek regisztrálni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha azt nézem,hogy elküldtek egy tanfolyamra,ami nekem egy fillérembe nem került,és az idő alatt(1hónap) kaptam a minimálbérnek megfelelő összeget,+még egy hónappal tovább kaptam a munkanélkülit akkor igen volt értelme!

Ha azt nézem,hogy azóta viszont folyamatosan rángatnak be minden hülyeségért,feleslegesen költöm el a pénzt buszra,mert csak elbeszélgetésekre hivogatnak beórákat kell várni,napokat cseszek el szinte a semmiért,a tanfolyamukkal pedig kitörölhetem a .....akkor nem!

De nyilván jól jött a pénz!

Most szerencsére már van munkám,és remélem igy is marad!

2011. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Csupán annyi, hogy így bizonyos támogatásra jogosult vagyok, mert tartom velük a kapcsolatot,talán bizonyos képzésekhez is kedvezményesebb összegért hozzájutnék, de amúgy más értelme nincs.Régebben még rendszeresen adtak közvetítőlapokat, szinte kivétel nélkül olyan munkahelyre, ami már rég betelt, csak hogy legyen mit lepecsételni.Most már azt sem adnak, nem ajánlanak munkát se.
2011. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

igen, van segély, addig van tb kártya,

ha lejár nincs tb-d, csak ha befizetsz havonta ötezret.

addig, amíg tart a segély ezerrel keress munkát!!! sok sikert!!!

2011. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Tb-t fizetik, nekem ennyi a hasznom belőlük. Kb fél éve regisztráltam, mint munkanélküli pályakezdő. Azóta se tanfolyam, se ajánlat munkára. Szerdán megyek ismét, valószínűleg ott fogok lenni min.2 órát :S

Már gondolkoztam rajta, hogy töröltetem magam. Van erre lehetőség? Vagy ez butaság?

2011. márc. 21. 19:18
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem is csak a munkanélküli segély és a tb volt a haszna. én nem tudom van-e egyáltalán vki, aki rajtuk keresztül talál munkát...vmit nagyon rosszul csinálnak. de ez nem csak Magyaro.on van így egyébként...
2011. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a második kérdésre válaszolva amúgy, ha magad után fizeted a tb-t az kb 5000 ft havonta, ha jól tudom, szóval ha úgy érzed annál többet pocsékolsz el a munkanélküli irodában, akkor nem butaság kijelentkezni.
2011. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam. A tb-m a helyi önkormányzat fizeti, a munkanélkülitől nem vagyok jogosult még semmire.

Valószínűleg kijelentkezem.


Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2011. márc. 21. 20:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem muszáj kijelentkezni, ha nem tartod velük a kapcsolatot, nem mész be a megadott időpontban,akkor automatikusan törölnek.De akkor semmiféle támogatásra nem leszel jogosult.
2011. márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én 10 éve tartom velük a kapcsolatot, azóta volt 3 munkahelyem, egyikhez sem a munkaügyön keresztül jutottam hozzá.Ennyi idő alatt nem voltak képesek álláshoz segíteni.

Vacakabbnál vacakabb helyekre közvetítettek ki, a legidiótább vállalkozókhoz

Nem beszélve arról, hogy mikor a nyelvi képzésekről érdeklődtem, a pökhendi ügyintéző állította, hogy az érettségihez kötött és fizetős.Aztán 1-2 hónap múlva kiderült, hogy a képzés ingyenes volt és nem volt végzettséghez kötött.Ennyit a munkaügyről...

2011. márc. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én úgy tudom, ha nincs még szakmád akkor ingyenesen mehetsz tanfolyamra. Ha már van, akkor fizetni kell. És tanfolyam alatt jár a minimálbér.


8:51-es! Ha nem megyek be nem lesz más következménye? Csak törölnek és ennyi? Nem kell fizetnem vagy vmi?

2011. márc. 22. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!