Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szoktatok kölcsön adni pénzt?

Szoktatok kölcsön adni pénzt?

Figyelt kérdés
És vissza is kapjátok?
2011. máj. 10. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:

anyámnak szoktam,tőle vissza is kapom...ő is ad ha ugy van,én is vissza adom


másnak nem...max kollégának ha nincs aprója kávéra,de akkor másnap ő veszi az én kávém...

2011. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pénzt elvből nem adok kölcsön. Még a családnak se nagyon, inkább akkor irány a tesco, és lehúzom a kártyát a végén, vagy rakok pénzt öcsém telefonjára, stb.

Bár mióta mindenkinek van munkája, nem csak nekem, azóta könnyebb :)

2011. máj. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán szeretik visszaadni az emberek ha pénzröl van szó..Bár könyörögni szoktak érte..
2011. máj. 10. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer apósom azt mondta, csak azt a pénzt szabad kölcsönadni, ami nem fog hiányozni. Sajnos olyan pénzem nincs :)
2011. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ma 16:29

Ez tettszik!

2011. máj. 10. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Szoktam, bár igazából nálunk a baráti társaságban csak úgy szokott felmerülni ilyesmi, ha valamelyikünknél éppen nincs elég készpénz arra, amit kinézett magának, és a boltban kártyát nem fogadnak el. Ilyenkor rögtön visszaadjuk egymásnak a pénzt, amint találkozunk egy bankautomatával. Úgy még soha senki nem kért tőlem kölcsön, hogy egyáltalán nem volt pénze. De szerintem nem is adnék. Családtagot, nagyon közeli barátot természetesen kisegítenék, de azt vissza sem kérném. Idegennek, távoli ismerősöknek nem nyújtok banki szolgáltatásokat.
2011. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fordult már elő, amikor még megtehettem. Nehezen kaptam vissza. Most már nem is tehetném ha akarnám sem, nincs miből.
2011. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én szoktam. A barátaim sem állnak túl fényesen anyagilag, néha mindenkinek nagyon jól jön egy kis gyorssegély.

Olyan is volt már, hogy nekem kellett, akkor kértem kölcsön.

Soha nem volt még gond a visszafizetéssel, természetesen a megbeszélt időpontban mindig visszafizetjük egymásnak.

Általában hó végén szokott ilyen lenni, időnként valamelyikünk elúszik, akkor más kisegíti a következő fizetésig.

2011. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!