Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki hol, mekkora lakásért,...

Ki hol, mekkora lakásért, mennyi közös költséget fizet?

Figyelt kérdés

Normális, hogy anyámék a 81 nm-es panellakásért 37 ezer ft-ot fizessenek havonta közös költségként? Békásmegyeren laknak, és nem akarok cégnevet említeni, de aki oda tartozik, marha magasat fizet. Anyám azt mondja, hogy ez már szinte albértleti díj a saját lakásában. Mindenki tudja, hogy ezen felül mekkora költségek vannak egy panelban.


A lényeg, én tavaly a II. ker.-ben laktam, és kiszámoltam, hoyg abban a házban 17 ezret fizettek volna ekkora lakásért, amikor már 24 ezret fizettek, és most meg fölemelték 37 ezerre. Hova megy ez a rengeteg pénz? Hol lehet kezdeményezni ellenőrzést, ill. az összeg jogos voltát.

A lépcsőházukban 5 ilyen lakás van, az havi 180 e Ft + 10 kisebb lakás, nem tudom, azok mennyit fizetnek. Ezek iszonyú pénzek havonta, ha már egy lakótömbről, egy utcáról, lakótelepről, stb. van szó.


2009. márc. 18. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Megyeszékhelyen lakunk 57 nm-es lakásban, lakszövetkezeti lakás. A közös költségünk 4400 Ft./ hó


Elég húzós amit anyukádék fizetnek. Ebben mi van benne? Nem lehet, hogy valamit elszámoltak , félre értettek azok akik a közös költséget állapítják meg. Szólva itt tévedés van nem?

2009. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
IV. kerület, 63 nm-es panelban fizetek azt hiszem 9.400 Ft-ot. Akiknek nincs vízórájuk valamivel többet. Amit anyukádék fizetnek rengetegnek találom.
2009. márc. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 41 nm-es panelban lakom, nekünk 31eFt a közös költség. DE: ebben benne van a hideg-meleg víz, szemétdíj, lépcsőház takarítás, lépcsőház világítás és a fűtés is (tömbfűtésünk van, nem távfűtés, ezért van benne) és a közös képviselet díja is.


Ha csak az első mondatot olvasod el, dobsz egy hátast, viszont ha kiszámolod tételesen, hogy mennyi lenne a fűtés, víz stb. díj, akkor kb. ugyanott vagy.



A közös költséget a lakók szavazzák meg minden évben a közös képviselet által összeállított tételes (!) kimutatása alapján, vagyis a szüleidnek a birtokában kéne lenni egy olyan számításnak, hogy ez a 37eFt mi mindent tartalmaz, mire megy el.


Kell lennie egy Számvizsgáló Bizottságnak (nálunk ez 3 fő, nem tudom, hogy ez általános, vagy lakóközösség létszámától függ-e), akik minden évben összeülnek és átnyálazzák a közös képviselet által készített tételest kimutatást, hogy mire, mennyit fizetett a ház. A bizottság tagjait a lakóközösség választja saját maguk közül a közgyűlésen (ha jól tudom évente - de lehet, hogy ez is egyéni szabályozás kérdése), a közgyűlésről pedig minden lakónak kell lennie egy emlékeztetőnek, abból ki lehet deríteni, hogy kik vannak a bizottságban, ha nincs meg, akkor a közös képviselőnek meg kell tudnia mondania.

Érdemes őket megkeresni.

2009. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szolnokon lakunk, 4510 Ft a közös költségünk. 44 m2 -es a lakás.

Anyukádék jó sokat fizetnek! Nem semmi!

2009. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Pesten IX. kerületben, 50 nm-en 8000 Ft a közös költség. Ebben benne van a szemétszállítás díja is. Na meg persze a világítás a lépcsőházban... ilyesmi. Anyukádéké nagyon sok...
2009. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Megyeszékhelyen 4.950.- Ft-ot fizetünk. 54m2-es a lakás. Nincs lift a lépcsőházban. Ebben van egy épületbiztosítás, illetve a lakásunk biztosítása ingóságok nélkül (az ingóság külön van biztosítva), benne van a szemétszállítás, takarítás, és ilyen olyan kiadásokra megtakarítás.

Nem lehet, hogy valami felújítási dolog van a közös költségbe, panelprogram, ablakcsere, de akkor is sok. Olyat is hallottam már, hogy a távhő is a közös költségbe van beépítve.

2009. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyváros, 41m2 lakás, közös költség: 39 ezer Ft. De ebben benne van a fűtés, a melegviz, a gáz, a villany, a szemétdij és a lépcsőház takaritás. Plussz 8 ezerért lehet garázst bérelni.
2009. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Víz, villany, fűtés nincs benne! Volt olyan hónap, hogy 70e Ft volt a fűtés (nem szabályozható!).
2009. márc. 18. 22:03
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja, és apám direkt elment a lakógyűlésre, de ott nem szavaztak a 37e Ft-ról.
2009. márc. 18. 22:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Tatabánya, 51 négyzetméter: 4600 Ft.
2009. márc. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!