Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet aranyat nagy mennyis...

Hol lehet aranyat nagy mennyiségben venni?

Figyelt kérdés
Eladtam a házamat, forintban bankban tartom. Félő, hogy "csúnya" dolgok fognak történni az országban, sőt talán világszerte... Gondoltam aranyba tenném, de hol vehetek megbízható forrásból, értékálló aranytömböket? Esetleg jobb ötlet? Sajnos nem váltottam euróra a nyáron...
2012. jan. 11. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

félelmed alaptalan.

egyébként, hogy lehet egy házat Ft ben és bankban tartani? :D

am vállalkozásba kezdj azzal jobban jársz.

2012. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szeptemberben csináltam vállakozást külföldön... Sajnos eddig nincs jele a sikernek, pedig abszolút egyedülálló ott, ami Magyarországon jelenleg sikeres vállalkozás (gyerekjátszóház, programokkal stb.)
2012. jan. 11. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ha ez az álmod...


Beírod a googleba, hogy "arany tömb". Ott kapsz kb millió linket. Átnézed. Azt amelyik a legolcsóbb, legszimpatikusabb, felhívod és megveszed. 1 hét alatt beszerzik neked a kivánt mennyiséget.


Arra figyelj, hogy London Good Delivery listán szereplő gyártó tömbjét vedd csak meg. Ha ezen gyártók valamelyikének aranytömbjét veszed meg akkor az garantáltan elfogadják bárhol a világon.

[link]

2012. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azért nem tenném az összes pénzem aranyba. Azért az arany értéke most esett ugyan, de még mindig nagyon magasan van, ez változhat. Én a pénzem egy részét forintban és euróban is tartom, egy jó pénzintézetnél, nem bank. Már néhány éve és meg vagyok vele elégedve.
2012. jan. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na, ez hasznos válasz! Ilyenre gondoltam, mert tudomásom szerint sok tömb van, ami vétele után már csak törtaranyként értékesíthető... Természetesen ha ez a fajta "igénytelen" befektetés mellett döntök, szeretném megtalálni a legkorrektebb ajánlatot! Pontosan ezért gondolkodtam aranyban, mert "kéznél" van ha szükség van rá! De bukni azért nem akarok a dolgon...
2012. jan. 11. 23:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért „kell” Good Delivery aranyat venni, mert hiába adok el én neked egy pont 1000g-os 99,99% tisztaságú aranytömböt amit én itthon öntöttem a konyhába. Azt nem biztos hogy más majd tőled meg veszi. (Vagy csak törtaranyként veszi meg.) A Good Delivery listás arany pedig egy kvázi minőségbiztosítás, azt a világ minden részén elfogadják. Függetlenül attól, hogy épp egy ruszki GD aranyat vettél, vagy egy svájcit.

Magyarországon általában a svájci Heareus, vagy a belga Umicore aranyat forgalmaznak, ezek pedig GD listás cégek, szóval ezek okésak. De ezért kérdezz rá mielőtt veszel.

[link]

[link]

2012. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nagy mennyiségben magas áron, akár milliókért lehet kapni.

A félelmed pedig nem értem.

2012. ápr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!